XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 7 października 2018r

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 7 października 2018r

1/ Dziś przeżywamy Archidiecezjalny Dzień Eucharystii z okazji 10 rocznicy Wydarzeń Eucharystycznych. Główne uroczystości odbywać się będą w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. godz. 11.00. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki.

2/ Dziś Pierwsza niedziela miesiąca. Intencja dla KŻR – modlitwa za Kościół. Zachęcamy wszystkich obecnych na Mszy św. o godz. 8.00 do włączenie się w modlitwę różańcową.

3/ Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 i 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do trwania przed Panem.

4/ Spotkanie kandydatów do bierzmowania (kl. VI – VII – VIII i III Gimnazjum), dziś po Mszy św. o godz. 11.30.

5/ Dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę oraz w tygodniu przekazane na pokrycie kosztów związanych z wykonanym parkingiem.

6/ Bóg zapłać osobom sprzątającym kościół w czwartek i za kwiaty przed Ołtarz oraz KZR pw. św. Małgorzaty za sprzątnięcie kościoła w dniu wczorajszym. Zapraszamy osoby chętne w najbliższą sobotę.

7/ Przed kościołem można głosować na projekt Budżetu Obywatelskiego 2019 w sprawie modernizacji Sali gimnastycznej w SP 47 oraz przez internet: cas.bialystok.pl ID S 17 Głosowanie od 3 – 17 października 2018r. Szczegóły na plakacie.

8/ Przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone kartki na „Wypominki za zmarłych”. Prosimy o modlitewną pamięć za swoich zmarłych. W kościele modlić się będziemy za tych zmarłych od 2 do 8 listopada.

9/ Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w kościele w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00. W tygodniu kierujemy szczególne zaproszenie na to nabożeństwo do mieszkańców:

– w poniedziałek –  Sielachowskich

– we wtorek – Osowicz

– w środę ul. Dolnej

– w czwartek ul. Szyszkowej i ul. Chmielowej

–  w piątek – zapraszamy dzieci i młodzież

– w sobotę – KŻR z parafii

10/ W niedzielę 14 października br. Kościół w Polsce będzie przeżywał XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”.  W przyszłą niedzielę, podczas kwesty przy kościołach i w miejscach publicznych, będziemy mogli wesprzeć materialnie ten wyjątkowy, konsekwentnie budowany przez nas wszystkich pomnik wdzięczności św. Janowi Pawłowi II. Wierzymy, że stypendyści będą w przyszłości świadkami wartości duchowych, rodzinnych i patriotycznych w duchu nauczania Papieża Polaka”.

11/ W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Franciszek Banda. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.