XXV Niedziela Zwykła – 23.09.2018 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – XXV Niedziela Zwykła – 23.09.2018 r.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na nasze parafialne remonty . Taca wyniosła 7088 zł. Również dziękujemy  za wszelkie indywidualne ofiary.

W tym tygodniu wspominamy:

27 września – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, Prezbitera.

28 września – wspomnienie św. Wacława Męczennika. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, jak co miesiąc  błogosławieństwo relikwiami św. Charbela, modlitwa o uzdrowienie i ucałowanie relikwii.

28 września w Białymstoku obchodzimy uroczystość bł. Michała Sopoćki, Patrona Miasta Białegostoku. O godz. 15 koronka na ulicach miasta, a  MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI MIESZKAŃCÓW BIAŁEGOSTOKU  będzie sprawowana  o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć
będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki.
Z tej okazji też, w przeddzień czyli we czwartek, 27 września, odbędzie
się procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki z Sanktuarium
Miłosierdzia Bożego do Katedry. Procesja rozpocznie się o godz. 19.00.

29 września – Święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

30 września – wspomnienie św. Hieronima, Prezbitera i Doktora Kościoła.

W najbliższą sobotę 29 września o godz.16.00 spotkanie KŻR i osób wyjeżdżających do Różanegostoku w celu uiszczenia opłaty za autokar oraz uzupełnienia danych osobowych. Spotkanie odbędzie się w salce pod kościołem.

Młodzież klas III gimnazjalnych, i 8 SP ucząca się poza naszą parafią ma obowiązek zgłosić się do kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia i zapisać się  na spotkania formacyjne przygotowujące się do sakramentu bierzmowania. Zapisy będą trwały przez cały wrzesień.

W niedzielę 30 września po Mszy św o godz 13 spotkanie z rodzicami młodzieży klas 3 gim i 8 SP przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

 

W niedzielę 30 września po Mszy św o godz 11.30 spotkanie z rodzicami dzieci klas 3 SP przygotowujących się do sakramentu  I Komunii  św.

Msza św. z okazji X rocznicy beatyfikacji ks. Michała Sopoćki będzie sprawowana w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku w niedzielę 30 września br. o godz. 15.00.

Bardzo prosimy o wsparcie naszej grupy muzycznej Odnowy w Duchu Św., potrzebujemy osób śpiewających a zwłaszcza osoby grającej na gitarze do prowadzenia naszych adoracji.

Dziś rozdajemy też zaproszenia dla młodzieży i dzieci do wspólnoty oazowej. Spotkanie w piątek na Mszy św. wieczornej.

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżeństwa w wieku prokreacyjnym do udziału w Formacji Małżeństw, organizowanej w ramach Studium Życia Rodzinnego. Spotkania będą odbywać się dwa razy w miesiącu, w soboty, w godzinach 9.00 – 14.00. Dzieciom zapewniamy na czas formacji fachowa opiekę.  Warsztaty są bezpłatne. Informacje o terminach zajęć, szczegółowy program dostępne na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin www.rodzinabialystok.pl, na plakatach i ulotkach. Zgłoszenia do 13 października.