XXI Niedziela Zwykła – 26.08.2018r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – XXI Niedziela Zwykła – 26.08.2018r.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na nasze parafialne remonty. Taca wyniosła 6 327 zł. Również dziękujemy za wszelkie indywidualne ofiary.

W tygodniu obchodzimy:

27.08 – wspomnienie św. Moniki

28.08 wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła . W tym dniu przypada X rocznica śmierci ks. Tadeusza Krawczenko budowniczego tej świątyni. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 . Na zakończenie Mszy świętej błogosławieństwo relikwiami św. Charbela, modlitwa o uzdrowienie i ucałowanie relikwii.

29 sierpnia – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

1 września – bł. Bronisławy Dziewicy.

1 września przypada 79. rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się w intencji poległych w obronie Ojczyzny.

W tym tygodniu przypada :

– Pierwsza  sobotę miesiąca,  nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP  po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.

Następna niedziela jest I niedzielą miesiąca. Po Mszy św.  godz. 7.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólny różaniec.

Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 8 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Z naszej parafii grupa wyruszy o godz. 7.45.  Serdecznie zapraszamy wszystkich  na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy na pielgrzymkę oraz na autokar powrotny w naszej parafii u ks. Sławka. Koszt autokaru 10zł. plus znaczek 5zł.

40- godzinne nabożeństwo w naszej parafii w tym roku odbędzie się w dniach: 7, 8 i 9 września . Poprowadzi ks. rektor seminarium Andrzej Proniewski. Serdecznie już dzisiaj zapraszamy do skorzystania.

Od 1 września wznowione zostają Msza św. niedzielna o godz. 13.00 i w tygodniu o godz. 7.00 rano.

W wtorek 28 sierpnia od godz. 14.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na pożegnanie wakacji do nadleśnictwa w szkółce Orzechówka koło Ponikły. W programie: wspólne ognisko, gry i zabawy. Zapisy na wyjazd autokarem w zakrystii i kancelarii 5 zł od osoby plus 5 zł na kiełbaski. Dojazd może również być własnym autem.

Osoby , które się wpisały na pielgrzymkę do Wilna prosimy o opłacenie wyjazdu. Spotkanie organizacyjne odbędzie się  29.08 o godz. 18.30 w salce na plebanii.