SOKÓŁKA – WAKACJE Z BOGIEM 2018

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – SOKÓŁKA – WAKACJE Z BOGIEM 2018

Wakacje z Bogiem, organizowane w świetlicy „Pod Aureolą św. Józefa” Caritas Archidiecezji Białostockiej, przy  parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sokółce, rozpoczęły się końcem roku szkolnego, a zakończyły 31 lipca uroczystą Mszą Świętą, Agapą i dyskoteką.  – Co można robić z ponad 30-tką dzieci w różnym wieku, pochodzących z różnych środowisk? Konie kraść! Różnice znikają podczas wspólnie organizowanego czasu – opowiada ks. Konrad Węcławski.- Starsi weszli w rolę dorosłych, chętnie pomagali i opiekowali się młodszymi, a ci drudzy – czując na sobie opiekuńczy wzrok dojrzalszych kolegów – oddali się beztroskiej zabawie – dodał.

Na miesiąc „Wakacji z Bogiem” złożyły się dziesiątki atrakcji: prace manualne, lepienie, malowanie, gry i zabawy na świeżym powietrzu, szereg wyjazdów i wyjść: rajd rowerowy, wycieczka do Białowieskiego Parku Narodowego, Parku Linowego, Noc Filmowa, Eskapada do Muzeum, wspólne kino, lody, gofry… Wakacyjny czas organizowali nie tylko wychowawcy, ale także rodzice dzieci uczestniczących w zajęciach.

– Najważniejsze było jednakże nie to co robiliśmy, ale samo spotkanie z drugim człowiekiem, wspólne spędzenie czasu, bycie „dla kogoś” – tłumaczy ks. Konrad Węcławski. – Nie jakieś tam mechaniczne przewijanie newsów portali społecznościowych, ale bycie, interakcja z żywym człowiekiem, oraz dotykanie rzeczywistości, która nas otacza. Łzy będące skutkiem obdartego kolana, radość wygranej, trudne przyjmowanie przegranej, coraz to nowe doświadczenia budujące nasze „ja”, naszą Wspólnotę,  u podstaw której leży Dobro, Prawda, Piękno. W tym dziele jednoczy nas Chrystus i chwała Mu za to!

Z „Wakacji z Bogiem” w Sokółce skorzystało 35 dzieci. Udział w zajęciach był darmowy, finansowany przez Caritas, Urząd Miasta w Sokółce oraz parafię pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sokółce.

Sokółka - Wakacje z Bogiem