XVII Niedziela Zwykła

Informacja pobrana z abobola.aplus.pl – XVII Niedziela Zwykła

29.07.2018 r.

W tygodniu wspominamy:

  • 31 lipca – wspomnienie św. Ignacego Loyoli, Prezbitera.
  • 1 sierpnia – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła.
  • 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, Prezbitera.

Miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy, aby powstrzymać się od spożywania napojów alkoholowych. Ogarnijmy modlitwą wszystkich, których dotyka problem alkoholowy i przyjmijmy abstynencje w ich intencjach.

Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w I czwartek miesiąca. Od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy szczególnie wspólnoty działające w naszej parafii i wszystkich wiernych, aby modlić się w intencji powołań.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w I piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Kółka Żywego Różańca, zakończona Apelem Jasnogórskim.

W następną niedzielę – święto Przemienienia Pańskiego.

Następna niedziela jest  I niedzielą miesiąca. O godz. 8.15 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólny różaniec, a po Mszy św. o godz. 9.15 procesja Eucharystyczna.

Również w następną niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na KUL i Centrum Formacji Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.