NAGRODA: DZIEŃ W LEGOLANDZIE

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – NAGRODA: DZIEŃ W LEGOLANDZIE

Trzy podopieczne Caritas Archidiecezji Białostockiej spędziły dzień w Legolandzie. Amelia, Natalia i Martyna odwiedziły duńskie Billund na zaproszenie Polskich Linii Lotniczych LOT.

Martyna – jest aktywna społecznie, Amelka ma świetne wyniki w sporcie, Natalia – to utalentowana artystka. Wszystkie są wolontariuszkami, osiągnęły wysoką średnią ocen w roku szkolnym 2017/18 i należą do programu stypendialnego „Skrzydła”. – Wyjazd do Legolandu to dla nastolatek nagroda za wyniki w nauce i pozytywną postawę, mimo trudnej sytuacji finansowej rodziny – mówi Renata Pruszkowska z Caritas Polska.

Oprócz Amelii, Natalii i Martyny, do Danii na zaproszenie Polskich Linii Lotniczych LOT poleciało jeszcze 12 uczniów z całej Polski. Firma zapewniła dzieciom lot, transport z lotniska i na lotnisko, wyżywienie oraz całodzienną zabawę w największym parku Legoland na świecie.  Wszyscy nastoletni uczestnicy wycieczki są stypendystami „Skrzydeł”, programu dla dzieci z rodzin o niskich dochodach, który ma wyrównywać szanse edukacyjne uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

– Dzieci były podekscytowane, wiele z nich nigdy nie było za granicą. Wszystkie były pierwszy raz w Legolandzie – relacjonuje Monika Wojtkowiak z Centrum Medialnego Caritas Polska.

Skrzydła” angażują się firmy i osoby indywidualne. Przez comiesięczne wpłaty sugerowanej kwoty 150 zł, która stanowi stypendium, obejmują opieką konkretne dziecko, zgłoszone na listę Caritas przez pedagoga szkolnego.

Pod opieką Caritas Archidiecezji Białostockiej jest 42 stypendystów „Skrzydeł”. Pieniądze dla 15 z nich przekazuje Caritas Polska, stypendium dla kolejnych 27 finansują prywatni darczyńcy.

 

fot. Caritas Polska

Fot. Caritas Polska Legoland   fot. CaritasPolska    fot. Caritas PL