OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA (24.06.2018r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA (24.06.2018r.)

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

(24.06.2018r.)

1.     Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

2.     Zapraszamy na Mszę świętą w intencji ochrony życia ludzkiego 29 czerwca 2018 roku o godz. 18.00 w katedrze białostockiej. Eucharystii będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Tomasz Kancelarczyk ze Szczecina, założyciel Fundacji Małych Stópek. Tego dnia będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Po Mszy świętej spotkanie otwarte z ks. Kancelarczykiem w sali nr 12 za zakrystią katedry.

3.     W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 I 18.00. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.     W ubiegłą niedzielę na budowę Kościoła zebraliśmy 9 360 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

5.     Naszą parafię, po 11 latach pracy, opuszcza ks. kan. Zbigniew Gwiazdowski. Został on mianowany proboszczem parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Tryczówce.

6.     W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        28 VI – św. Ireneusz, biskup Lyonu w Galii, pisarz chrześcijański i obrońca wiary, męczennik.