X Niedziela Zwykła

Informacja pobrana z abobola.aplus.pl – X Niedziela Zwykła

 10.06.2018 r.

Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę na nasze parafialne remonty.

W tygodniu wspominamy:

  • 11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby Apostoła.
  • 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, Prezbitra i Doktora Kościoła.
    Również 13 czerwca – Dzień Fatimski. Od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec Fatimski. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na to nabożeństwo.
  • 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika.
  • 16., jak każdego miesiąca o godz. 18.00 Msza św. składkowa i Nowenna do św. Andrzeja Boboli, Patrona naszej parafii.
  • 17 czerwca – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika.

W dniach 22-24 czerwca br. (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest 38. Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Białostockie grupy wyruszają 22 czerwca (piątek) po Mszy Świętej o godz. 11:30 w Białostockiej Katedrze. Pozostałe grupy z całej Archidiecezji połączą się w odpowiednim dla nich miejscu i czasie.
Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku w niedzielę, 24 czerwca, uroczystą Eucharystią o godz. 17:00 pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego.
Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki.

W następną niedzielę będą zbierane przed kościołem ofiary do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.