VIII  Niedziela Zwykła

Informacja pobrana z abobola.aplus.pl – VIII  Niedziela Zwykła

27.05.2018 r.

W czwartek, 31 maja – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 7.00, 9.15, a główna Msza św. o godz. 10.00. Po tej Mszy wyruszy procesja do 4 ołtarzy.

Trasa tegorocznej procesji będzie przebiegać następująco. Wyjście z kościoła na ul. Św. A. Boboli, przejście przez skrzyżowanie z ul. Ks. J. Popiełuszki i dalej ulicą św. A. Boboli wchodzimy w ul. Bacieczki. Następnie skręcamy w ul. Sympatyczną i przechodzimy ul. Sympatyczną przez osiedle szeregówek do ul. Św. A. Boboli, przechodzimy przez skrzyżowanie z ul. Ks. J. Popiełuszki i wracamy do kościoła na zakończenie procesji.

Proszę o przygotowanie 4 Ołtarzy.

I Ołtarz na ul. Bacieczki, przy posiadłości rodziny Kondrackich – przygotowuje Odnowa w Duchu Świętym,

II Ołtarz zaraz za bramą ul. Sympatycznej – przygotowują Przyjaciele Oblubieńca,

III Ołtarz – na ul. Św. A. Boboli przy głównej bramie cmentarza parafialnego  – przygotowują Kółka Różańcowe, Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa i Radio Maryja,

IV Ołtarz przy kościele na głównych schodach – przygotowuje Akcja Katolicka.

Zachęcamy wszystkich parafian do pomocy w dekorowaniu ołtarzy, posprzątania ulic, wywieszenia flag oraz udekorowania swoich domów i balkonów emblematami religijnymi. Nie wstydźcie się swojej wiary, opowiedzcie się za Chrystusem, naszym Panem i Zbawicielem.

Bezpośrednio po procesji będzie jeszcze Msza św. i ostatnia Msza św. w tym dniu o godz. 18.00.

Zapraszamy do procesji szczególnie dzieci pierwszokomunijne, młodzież pobierzmowaną w swoich odświętnych strojach i wszystkich wiernych.

Od czwartku rozpoczynamy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 Msza św., Nieszpory Eucharystyczne i procesja, a we czwartek 7 czerwca zakończenie Oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo kwiatów i ziół oraz błogosławieństwo dzieci.

  • 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy.
  • 30 maja – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archidiecezjalnej.
  • 1 czerwca – wspomnienie św. Justyna Męczennika.

W czwartek, 1 czerwca, rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. W tym dniu obchodzimy również Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy dzieci i rodziców na Mszę św. wieczorną i nabożeństwo czerwcowe na godz. 18.00, aby modlić się w intencji naszych dzieci.

Zachęcamy również wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach czerwcowych, codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w I piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w I sobotę miesiąca po Mszy św.  o godz. 7.00 i 18.00  Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego  Sakramentu, prowadzona przez Kółka Różańcowe, zakończona Apelem Jasnogórskim.

Następna niedziela jest I niedzielą miesiąca. O godz. 8.15 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Kółek Różańcowych i wspólny różaniec, a po Mszy św. o godz. 9.15 procesja Eucharystyczna.

W następną niedzielę będą zbierane przed kościołem ofiary do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.