OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ (27.05.2018r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ (27.05.2018r.)

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ

(27.05.2018r.)

1.     Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

2.     W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

3.     Zapraszamy naszych parafian do udziału w procesji ogólnomiejskiej, która wyruszy z Katedry do kościoła Św. Rocha po Mszy Św. o godz. 10.00. Procesja z naszej parafii wyruszy po Mszy Świętej o godz. 9.00 i dołączy do procesji ogólnomiejskiej.

4.     W oktawie Bożego Ciała, od piątku o godz. 17.30 będą odprawiane nieszpory o Najświętszym Sakramencie.

5.     1 czerwca, w piątek przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka, jest to pierwszy piątek miesiąca, również tego dnia rozpoczniemy nabożeństwo czerwcowe.

6.     W ubiegłą niedzielę na budowę Kościoła zebraliśmy 8 970 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

7.     Zostały już wymurowane ściany działowe wewnątrz kościoła, a na łukach kaplic na zewnątrz kościoła został położony kolorowy tynk. Koszt tych prac wyniósł 16 500 zł.

8.     W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będą zbierane ofiary do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.