Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018 r.

W dzisiejszą niedzielę Zesłania Ducha Świętego, za odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu Przyjdź, można uzyskać odpust zupełny.

Jutro II Dzień Zielonych Świąt . Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 18.00 .

W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zakończenie czasu spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

24 maja – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza, Prezbitera.

26 maja – Dzień Matki. Polecajmy w tym dniu nasze matki pamięci modlitewnej.

Zapraszamy parafian do udziału w zbiórce sprzętu elektrycznego i elektronicznego ( sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery ). Sprzęt można przynosić od jutro do 23 maja do godz. 16.00 i składać przy garażach obok niebieskiego kontenera. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Śłoniowej w Afryce  oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie.

Dziś o godz. 19,00 Spotkanie Biblijne w salce na plebanii.

 

W piątek o 18,00 Msza św. o piękną miłość i oddanie czci relikwiom               bł. Karoliny

 

W sobotę 26 maja o godz. 16,30 w salce na plebanii spotkanie KŻR oraz osób jadących na pielgrzymkę do Wąwolnicy i Kazimierza Dolnego.

 

Tegoroczna Pielgrzymka kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę, 26 maja. Pielgrzymka wyruszy z Katedry białostockiej o godz. 14.00, a zakończy się Mszą św. w Świętej Wodzie o godz. 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

W dniach 16-17 czerwca br. organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka do Różanegostoku. Zapisy prowadzone są  przez Internet – na stronie www.rozanostocka.pl.