VIII Niedziela Wielkanocna

Informacja pobrana z abobola.aplus.pl – VIII Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018 r.

Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na nasze parafialne remonty.

W dzisiejszą niedzielę Zesłania Ducha Świętego, za odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu Przyjdź, można uzyskać odpust zupełny.

W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zakończenie okresu spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

  • 21 maja – święto NMP, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.15 i 18.00.
  • 24 maja – św. Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • 24 maja – dzień modlitwy za Kościół Katolicki w Chinach.
  • 26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza, Prezbitera.
  • 26 maja – Dzień Matki. Polecajmy w tym dniu nasze matki pamięci modlitewnej. Zapraszamy wszystkie matki na Mszę św. i Nabożeństwo majowe na godz. 18.00, aby modlić się w ich intencjach.

Tegoroczna Pielgrzymka kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę, 26 maja. Pielgrzymka wyruszy z Katedry białostockiej o godz. 14.00, a zakończy się Mszą św. w Świętej Wodzie o godz. 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

27 maja odbędzie się w Białymstoku Marsz dla życia i rodziny. Początek marszu o godz. 13.30 z placu przed kościołem św. Rocha. Zakończenie przed Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki.

W dniach 16-17 czerwca br. organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka do Różanegostoku. Zapisy prowadzone są  przez Internet – na stronie www.rozanostocka.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Odpowiedzialnym za pielgrzymkę jest ks. Kamil Ciulkin, wikariusz parafii Ducha Świętego w Białymstoku.  Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej lub tel. 516096324, ciulkin@wp.pl.

Oratorium pt. „Aby byli jedno” o błogosławionej Bolesławie Lament, Założycielce Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, zostanie wykonane w kościele bł. Bolesławy Lament w Białymstoku przy ul. M. Dąbrowskiej 3 dnia 3 czerwca 2018 roku o godz. 19.00.  Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.