VI Niedziela Wielkanocna – 6.05.2018 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – VI Niedziela Wielkanocna – 6.05.2018 r.

8 maja – Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.

13 maja  – Dzień Fatimski. W naszej parafii o godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 Msza św., nabożeństwo majowe  i  procesja  z Figurą Matki Bożej Fatimskiej po alejkach cmentarza. Zabieramy ze sobą świece z osłonkami .

W następną niedzielę, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii  na Mszy św. o godz. 11.30 Uroczystość I Komunii świętej.

Prosimy, jeżeli to możliwe o wybranie innej godziny Mszy św., by więcej miejsca w kościele zostawić  rodzinom i gościom dzieci, które przyjmą I komunię świętą.

Spowiedź dzieci i rodziców przed tą uroczystością odbędzie się w sobotę o godz. 9, później wspólne sprzątanie i przygotowanie kościoła.

Dziś po  Mszy św. o godz. 18 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego (od piątku 11 maja). Za udział w nowennie można zyskać odpust zupełny.

Zachęcamy,  do udziału w Nabożeństwach Majowych, codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast DLA DZIECI  w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.30

Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza
serdecznie wszystkich maturzystów na nabożeństwo majowe dnia
16 maja (środa) o godz. 19.30 do kaplicy seminaryjnej przy ul.
Warszawska 46.

Dzisiaj po każdej Mszy Świętej przed kościołem jest prowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz jednej z placówek białostockiej Caritas – ośrodek „Metanoia”. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na wyposażenie budynku, w którym dzieci i młodzież uzależniona od narkotyków i środków psychoaktywnych odbywa swoją roczną terapię. Zbiórka ta jest jedną z wielu akcji towarzyszących kampanii charytatywnej Kilometry Dobra, o której więcej można przeczytać a stronie Caritas Archidiecezji Białostockiej. Za każdą ofiarę składamy serdeczne: Bóg zapłać!