OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA (6.05.2018r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA (6.05.2018r.)

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

(6.05.2018r.)

1.     Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

2.     Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W kwietniu zebrano na Caritas Archidiecezjalną 1600 zł.

3.     Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

4.     We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę.

5.     W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. We Mszy Świętej o godz. 10.30, dzieci klas III SP przystąpią do I Komunii Świętej. Osoby nie zainteresowane, prosimy aby tego dnia przyszły na Mszę Świętą o innych godzinach. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, 12 maja, w sobotę o godz. 9.00.

6.     Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele o godz.

7.     Od piątku rozpocznie się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

8.     Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza serdecznie wszystkich maturzystów na nabożeństwo majowe dnia 16 maja (środa) o godz. 19.30 do kaplicy seminaryjnej przy ul. Warszawska 46.

9.     W zakrystii można nabyć majowy numer: „Drogi Miłosierdzia”.