IV Niedziela Wielkanocna

Informacja pobrana z abobola.aplus.pl –  IV Niedziela Wielkanocna

22.04.2018 r.

  • 23 kwietnia – Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.
  • 24 kwietnia – Uroczystość św. Jerzego, Męczennika, Głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej i Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego w Białymstoku.
  • 25 kwietnia – Święto św. Marka Ewangelisty.
  • Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
  • Kwartałowe dni modlitw o powołania kapłańskie i zakonne 27, 28 i 29 kwietnia.
  • 29 kwietnia – Dzień Męczenników Duchownych Polskich z czasów II wojny światowej.

Pielgrzymowanie szlakiem bł. Michała Sopoćki 28 kwietnia, początek o godz. 18.00 z kościoła p.w. św. Rocha.

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej przed kościołem będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz jednej z placówek białostockiej Caritas – ośrodek „Metanoia”. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na wyposażenie budynku, w którym dzieci i młodzież uzależniona od narkotyków i środków psychoaktywnych odbywa swoją roczną terapię. Zbiórka ta jest jedną z wielu akcji towarzyszących kampanii charytatywnej Kilometry Dobra, o której więcej można przeczytać a stronie Caritas Archidiecezji Białostockiej. Za każdą ofiarę składamy serdeczne: Bóg zapłać! „

Tegoroczna XXV. pielgrzymka wyruszy z  Białostockiej  Katedry  w  sobotę,   5 maja o godz. 8.00. Pragniemy wspólnie wędrując do Sanktuarium Matki Bożej w Krypnie prosić o wszelkie łaski potrzebne naszym rodzinom. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy organizowane są na trasie – koszt pielgrzymki to 5 zł. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny – w cenie 10 zł.

W przyszłą sobotę, 28 kwietnia, na Mszy św. o godz. 18.00, młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk JE ks. biskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży.