OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DRUGA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (8.04.2018r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DRUGA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (8.04.2018r.)

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

DRUGA NIEDZIELA

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

(8.04.2018r.)

1.     Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

2.     Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną.

3.     Po Mszach Świętych zbierane są ofiary do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

4.     W dniu dzisiejszym odbywa się piesza pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Nasza parafia może dołączyć o godz. 13.45 przy skrzyżowaniu ulic: Wierzbowej z Antoniukowską.

5.     Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

6.     We wtorek, 10 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.

7.     Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną. Taca będzie przeznaczona na budowę naszego Kościoła.

8.     W związku z 10. rocznicą beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, miesięcznik Archidiecezji Białostockiej „Drogi Miłosierdzia” oraz Stowarzyszanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego Archidiecezji Białostockiej, zaprasza wiernych do podzielenia się osobistymi lub rodzinnymi wspomnieniami o bł. ks. Michale. Świadectwa te są niezwykle ważne, gdyż dzięki nim możliwe będzie jeszcze lepsze poznanie najbardziej znanego na świecie białostoczanina. Inicjatywie poparcia udzielił Arcybiskup Metropolita Tadeusz Wojda, zapraszając mieszkańców Miasta Miłosierdzia i Archidiecezji, duchownych i świeckich, aby przekazali świadectwa pamięci o naszym Świętym. Wszystkie osoby, które chciałyby podzielić się doświadczeniami osobistego spotkania z ks. Sopoćką, bądź wspomnieniami o ks. Michale przechowywanymi w pamięci rodzin, zapraszamy do kontaktu z redakcją miesięcznika „Drogi Miłosierdzia” lub Stowarzyszeniem Czcicieli Miłosierdzia Bożego Archidiecezji Białostockiej.

9.     Koncert muzyki chrześcijańskiej i premiera płyty „Do światła z ciemności” w wykonaniu Siostry Julity Zawadzkiej ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny odbędzie się w niedzielę, 15 kwietnia br., o godz. 15.00 w Kinie Ton w Białymstoku. Koncert organizowany jest pod patronatem Arcybiskupa Metropolity.

10.   Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku przy ul. Kościelnej 3 serdecznie zaprasza na dzień otwarty, który odbędzie się w sobotę, 14 kwietnia br., w godz. 10.00 – 13.00. Katolicka Szkoła Podstawowa oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące rozpoczęły nabór na rok szkolny 2018/2019. Placówka proponuje ciekawą ofertę kształcenia oraz wychowanie w duchu katolickim, a najpilniejsi uczniowie Liceum mogą uczyć się bez czesnego! Informacje na temat szkoły można znaleźć na stronie internetowej www.szkola-katolicka.pl