II Niedziela Wielkanocna Bożego Miłosierdzia– 8.04.2018 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – II Niedziela Wielkanocna Bożego Miłosierdzia– 8.04.2018 r.

Przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

9 kwietnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.30 i 18.00.

13 kwietnia Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Dzisiaj po mszy św. o godz.13.00 spotkanie z rodzicami młodzieży klas 3 gimn. przygotowujących się do bierzmowania.

W dniach 10.04(wtorek) i 13.04(piątek) próby do bierzmowania po mszy o godz.18.00- obecność obowiązkowa. W sobotę 14.04 o godz. 9.00 spowiedź młodzieży przed bierzmowaniem.

Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej zaprasza do odwiedzenia wystawy o domu rodzinnym św. Jana Pawła II pt. „Urodziłem się w Wadowicach”.  Zbudowana w formie domu przypominającego dom Wojtyłów w Wadowicach, pokazuje jego atmosferę i ciepło utrwalone m.in. na archiwalnych fotografiach, poprzez wyjątkowe eksponaty pochodzące ze zbiorów Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego w Wadowicach oraz współczesne multimedia. Wystawę można oglądać w budynku Centrum przy ul. Kościelnej 1 A od 9 kwietnia do 11 maja 2018 r. w dni powszednie w godz. 9.30-14.00. Wstęp na wystawę jest wolny.

Dnia 12 kwietnia br. (czwartek) o godz. 16.30 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej odbędzie się prezentacja nowego wydania bogato ilustrowanej biografii bł. ks. Michała Sopoćki pt. Ufający autorstwa znanego reportera Grzegorza Górnego i fotografa Janusza Rosikonia.  Spotkanie poprowadzi Jan Pospieszalski.

Dzisiaj  z kilku miejsc naszej archidiecezji wyruszy  PIESZA PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO w Białymstoku. Jedna z grup będzie przechodzić przy naszej parafii ok. godz. 13.20. Dlatego zachęcamy wszystkich do włączenia się w pielgrzymowanie.  Główna Msza Święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, wieńcząca pielgrzymowanie, będzie sprawowana o godz. 15.00

W następna niedzielę na Mszy św. o godz. 13.00 ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki udzieli sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży .

Informujemy , że od najbliższego poniedziałku można już zapisywać Msze św. na 2019 r.

Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Lichenia i Niepokalanowa w dniach 21-22.04. Serdecznie zapraszamy.