II Niedziela Wielkanocna – 8.04.2018 r.

Informacja pobrana z abobola.aplus.pl – II Niedziela Wielkanocna – 8.04.2018 r.

Bożego Miłosierdzia

Dzisiaj, w Niedzielę Przewodnią – święto Bożego Miłosierdzia i początek Tygodnia Miłosierdzia.

Przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary do puszek na Caritas Archidiecezjalny.

9 kwietnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.15, 16.00 i 18.00.

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza do świętowania Dnia Świętości Życia. W tych dniach modlimy się w intencji życia ludzkiego, świętego „od poczęcia, aż do naturalnej śmierci”. Wyrazem troski o dar życia, oprócz szeroko pojętej promocji życia, jest dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to modlitewna pomoc dzieciom poczętym, jeszcze nienarodzonym, a zagrożonym w swoim istnieniu oraz szczególne wsparcie rodzicom poczętego dziecka. Główne uroczystości będą miały miejsce 9 kwietnia o godz. 18.00 w katedrze białostockiej. Eucharystii będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Ciereszko.  Duchową Adopcję Dziecka Poczętego można podjąć również w każdej parafii podczas każdej Eucharystii.

13 kwietnia Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej zaprasza do odwiedzenia wystawy o domu rodzinnym św. Jana Pawła II pt. „Urodziłem się w Wadowicach”.  Zbudowana w formie domu przypominającego dom Wojtyłów w Wadowicach, pokazuje jego atmosferę i ciepło utrwalone m.in. na archiwalnych fotografiach, poprzez wyjątkowe eksponaty pochodzące ze zbiorów Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego w Wadowicach oraz współczesne multimedia. Wystawę można oglądać w budynku Centrum przy ul. Kościelnej 1 A od 9 kwietnia do 11 maja 2018 r. w dni powszednie w godz. 9.30-14.00. Wstęp na wystawę jest wolny.

Dnia 12 kwietnia br. (czwartek) o godz. 16.30 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej odbędzie się prezentacja nowego wydania bogato ilustrowanej biografii bł. ks. Michała Sopoćki pt. Ufający autorstwa znanego reportera Grzegorza Górnego i fotografa Janusza Rosikonia.  Spotkanie poprowadzi Jan Pospieszalski. Wydarzenie patronatem honorowym objął Metropolita Białostocki abp Tadeusz Wojda.

Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku przy ul. Kościelnej 3 serdecznie zaprasza na dzień otwarty, który odbędzie się w sobotę, 14 kwietnia br., w godz. 10.00 – 13.00. Katolicka Szkoła Podstawowa oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące rozpoczęły nabór na rok szkolny 2018/2019. Placówka proponuje ciekawą ofertę kształcenia oraz wychowanie w duchu katolickim, a najpilniejsi uczniowie Liceum mogą uczyć się bez czesnego! Informacje na temat szkoły można znaleźć na stronie internetowej www.szkola-katolicka.pl

Koncert muzyki chrześcijańskiej i premiera płyty „Do światła z ciemności” w wykonaniu Siostry Julity Zawadzkiej ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny odbędzie się w niedzielę, 15 kwietnia br., o godz. 15.00 w Kinie Ton w Białymstoku. Koncert organizowany jest pod patronatem Arcybiskupa Metropolity.

W następną, II niedzielę miesiąca, zgodnie z naszą tradycją, taca będzie przeznaczona na nasze parafialne remonty.