Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 1.04.2018 r.

Informacja pobrana z abobola.aplus.pl – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 1.04.2018 r.

Uroczystość Wielkanocną obchodzi się przez osiem dni (oktawę). Zachęcamy do udziału we Mszy św. w poszczególne dni.

Dzisiaj będą jeszcze odprawione Msze św. o godz. 9.15, 11.00 i 12.15. Nie będzie Mszy św. o. 16.00 i 18.00.

Jutro II Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. o godz. 7.00, 9.15, 11.00, 12.15 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

Ofiary złożone dzisiaj na tacę  są przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

3 kwietnia, w III dzień Świąt Wielkanocnych, nasz Ks. Proboszcz Ryszard Puciłowski obchodzi swoje imieniny. Polecajmy Dostojnego Solenizanta naszej modlitewnej pamięci. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, która będzie sprawowana w intencji Dostojnego Solenizanta, aby wspólnie modlić się o potrzebne dla Niego łaski.

Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w I czwartek miesiąca. Od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Na tę adorację zapraszamy wszystkich parafian, a w szczególności wspólnoty działające w naszej parafii, aby modlić się w intencji powołań.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w I piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim.

W następną Niedzielę (Przewodnią) – Święto Miłosierdzia Bożego.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza do świętowania Dnia Świętości Życia, które przypada 9 kwietnia 2018 roku w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tych dniach modlimy się w intencji życia ludzkiego, świętego „od poczęcia, aż do naturalnej śmierci”. Wyrazem troski o dar życia, oprócz szeroko pojętej promocji życia, jest dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to modlitewna pomoc dzieciom poczętym, jeszcze nienarodzonym, a zagrożonym w swoim istnieniu oraz szczególne wsparcie rodzicom poczętego dziecka. Główne uroczystości będą miały miejsce 9 kwietnia o godz. 18.00 w katedrze białostockiej. Eucharystii będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Ciereszko.  Duchową Adopcję Dziecka Poczętego można podjąć również w każdej parafii podczas każdej Eucharystii.

Składamy serdeczne Bóg zapłać ks. Rafałowi i Odnowie w Duchu Świętym za wykonanie pięknego Grobu Pańskiego.

Dziękujemy p. Karolowi, który wraz z młodzieżą ze Scholi „Boże Echo” wykonali Ciemnicę oraz wszystkim, którzy mieli jakikolwiek udział w strojeniu Grobu Pańskiego.

Dziękuję wszystkim Ruchom i Wspólnotom Parafialnym oraz wszystkim parafianom, którzy w czasie Triduum Paschalnego adorowali Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Bóg zapłać panu kościelnemu, asyście liturgicznej, białej procesji za zaangażowanie się w czasie tych pięknych nabożeństw liturgicznych, naszemu panu organiście wraz z chórem parafialnym oraz Scholi „Boże Echo” na czele z p. Karolem za oprawę muzyczną.

W następną, II niedzielę miesiąca, zgodnie z naszą tradycja taca będzie przeznaczona na nasze parafialne remonty.

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego proszę przyjąć serdeczne życzenia:

Niech Zmartwychwstanie Pańskie
napełni Was oraz Waszych bliskich
głębokim pokojem i wiarą,
da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli
z ufnością patrzeć w przyszłość.
Niech w tych szczególnych dniach
towarzyszy Wam błogosławieństwo
i miłość Chrystusa, który wskazuje nam
drogę ze śmierci do życia,
a Dobra Nowina o Jego Zmartwychwstaniu
odnowi w Was nadzieję
na spotkanie z Chrystusem w domu Ojca.

Z darem modlitwy
Ks. Proboszcz
z Duszpasterzami