18 marca – 5. Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 18 marca – 5. Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

 1. Dzisiaj jest 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. Gorzkie Żale o godz. 17.20.
 2. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Będą trwały do środy włącznie. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w czterodniowych rekolekcjach. W poniedziałek rozpoczną się rekolekcje dla szkół podstawowych i gimnazjum. Kancelaria parafialna nie będzie czynna w poniedziałek, wtorek i środę.
 3. Dzisiaj dzień Imienin Księdza Arcybiskupa Seniora Edwarda Ozorowskiego. W tym dniu w Katedrze Białostockiej o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ks. Arcybiskupa. Polecajmy Bogu w modlitwie Najdostojniejszego Solenizanta
 4. 19 marca – poniedziałek – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.
 5. 19 marca – poniedziałek – dzień imienin Ks. Bogdana. Bardzo serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Będziemy się modlić w intencji Ks. Bogdana i złożymy życzenia.
 6. W środę nie będzie nowenny do Matki Bożej Królowej Rodzin.
 7. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 Droga Krzyżowa ulicami parafii. W piątek droga Krzyżowa w kościele o godz. 18.30, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.20.
 8. W sobotę 24 marca o godz. 18.45 ( zamiast Drogi Krzyżowej ) odbędzie się w naszym kościele adoracja Krzyża. Zapraszamy młodzież, dzieci i starszych, aby w atmosferze modlitwy, przy blasku świec i śpiewie pochylić się nad tajemnicą Boże Miłości, aż na drzewo Krzyża.
 9. Przyszła niedziela – to NIEDZIELA PALMOWA, czyli MĘKI PAŃSKIEJ. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm i procesja o godz. 10.30 rozpocznie się przed kościołem przy Krzyżu Misyjnym.
 10. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na kwiaty i materiały do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.
 11. W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy Seminarium Odnowy Wiary w naszej parafii. W najbliższy czwartek – 22 marca – Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynamy kolejne spotkanie. Serdecznie zachęcamy do udziału. Za ławkami na stolikach znajdują się karty uczestnictwa. Jeśli ktoś chciałby uczestniczyć w kolejnych spotkaniach i nie ma komu powierzyć opiekę nad dziećmi wieczorem, to taka opieka jest zapewniona na czas spotkania. Zapraszany do uczestnictwa.
 12. 24 marca w sobotę o godz. 10.00 na plebanii odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży z III klas gimnazjum, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania. Serdecznie zapraszamy.
 13. W sobotę 24 marca w naszej archidiecezji Światowy Dzień Młodzieży. Zachęcamy naszą młodzież do udziału w tej uroczystości, która rozpocznie się o godz. 14.00 w Zespole Szkół Katolickich przy ul Kościelnej 3. Zbiórka o godz. 13.00 przy plebanii. Weźmy ze sobą dwa bilety na autobus. Jedziemy pod opieką ks. Adriana.
 14. W naszej parafii powstaje drużyna harcerska. Dlatego zapraszamy dzieci i młodzież pragnących należeć do harcerstwa. Od pierwszej klasy szkoły podstawowej do pierwszej klasy szkoły średniej. Spotkanie w najbliższą sobotę godz. 14.00 na plebanii.
 15. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła, za makulaturę i nakrętki. W ubiegłą niedzielę na tacę na budowę kościoła złożono: 8253,04zł. Dziękujemy jednej rodzinie, która złożyła 10.000zł na budowę kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Obecnie rozbierane są szalunki stropu.