V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018 r.

Informacja pobrana z abobola.aplus.pl – V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018 r.

Jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone  ofiary w ubiegłą niedzielę na nasze parafialne remonty.

19 marca –  Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 szczególnie mężczyzn, aby za wstawiennictwem św. Józefa wypraszać potrzebne łaski dla wszystkich mężczyzn.

Dzisiaj przypada dzień imienin Ks. Arcybiskupa Seniora Edwarda Ozorowskiego. Polecajmy Bogu w modlitwie Dostojnego Solenizanta.

Tradycyjnie za ławkami jest wystawiony w kościele Krzyż do adoracji, aby przez ucałowanie Krzyża podziękować Panu Jezusowi za dzieło zbawienia. Przy tej okazji można złożyć dobrowolną ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu nabożeństwa „Gorzkie Żale” są odprawiane w naszym kościele w każdą niedzielę po Mszy  św.  o godz. 9.15 oraz w środy i soboty po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

„Droga Krzyżowa” dla dzieci w każdy piątek o godz. 17.15, a dla dorosłych w każdy piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.

Można uzyskać odpust zupełny za udział w rekolekcjach oraz nabożeństwach pasyjnych „Gorzkie Żale” i „Droga Krzyżowa” pod zwykłymi warunkami.

Nasza parafialna Droga Krzyżowa odbędzie się w sobotę, 24 marca. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.30, a następnie wyruszy na osiedle ulicami św. Andrzeja Boboli, Bacieczki, Sympatyczną, przy cmentarzu parafialnym św. A. Boboli i zakończy na cmentarzu przy pomniku dzieci nienarodzonych.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 będzie w kościele spotkanie aktorów biorących udział w tym Misterium Męki Pańskiej.

Zapraszamy młodych do wspólnego przeżycia XXXIII Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się w sobotę, 24 marca br., w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku. Obchody rozpoczną się o godz. 14:00, a w programie przewidziane są: koncert ewangelizacyjny, świadectwa, modlitwy oraz festiwal palm wielkanocnych. Spotkanie zwieńczy Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Obchody poprzedzi gra miejska, która rozpocznie się o godz. 10:00. Więcej informacji na plakatach i na stronie internetowej Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży Betania www.ddm.archibial.pl.

Miejska Droga Krzyżowa pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego odbędzie się w piątek, 23 marca br. i przejdzie ulicami Białegostoku od Katedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy Katedrze. Zapraszamy do uczestnictwa.

Następna niedziela jest Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczysta Msza św. z procesją z palmami o godz. 11.00. Gromadzimy się na placu przed kościołem.

Przypominamy, że w Niedzielę Palmową przynosimy tzw. „jałmużnę wielkopostną” w kopertach i składamy do koszyczka umieszczonego na stoliku za ławkami, który będzie niesiony w procesji z darami, jako dar naszego serca, aby w ten sposób pomóc najbardziej potrzebującym w naszej parafii.

W Niedzielę Palmową, po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Również w Niedzielę Palmową ministranci będą rozprowadzać przed kościołem liście palmowe w cenie 5 zł. Dochód ze sprzedaży  będzie przeznaczony na fundusz ministrancki.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.15 spotkanie rodziców wszystkich ministrantów.

Po Mszy św. o godz.16.00 spotkanie klas VII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie młodzieży klas III gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

W następną niedzielę, 25 marca, po Mszy św. o godz.16.00 spotkanie  klas VI, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.