KILOMETRY DOBRA 2018 – START!

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – KILOMETRY DOBRA 2018 – START!

Ruszyła 5. edycja ogólnopolskiej kampanii dobroczynnej Kilometry Dobra. Caritas Archidiecezji Białostockiej uczestniczy w niej od początku. W tym roku celem zbiórki jest wyposażenie pokoi dla dzieci i młodzieży z Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień METANOIA. Potrzeba około 100 tysięcy złotych.

3333 zł na każdego z 30 podopiecznych. Takich pieniędzy potrzebujemy na zakup łóżek, biurek, szafek nocnych, lampek, szaf, aby dzieci i młodzież trafiające pod dach METANOI mogły w bezpiecznych i godnych warunkach odbywać swoją roczną terapię uzależnień. – Na te 12 miesięcy, które są czasem leczenia i powrotu do życia w trzeźwości, placówka staje się ich drugim domem. Chcemy zapewnić naszym podopiecznym jak najlepsze warunki do życia, tak aby czuły się tu bezpiecznie i domowo – powiedział ks. Piotr Kobeszko, dyrektor Centrum Pomocy Caritas w Czarnej Białostockiej.
Caritas Archidiecezji Białostockiej  już po raz trzeci zbiera fundusze na pomoc dzieciom i młodzieży uzależnionym od narkotyków i środków psychoaktywnych. W dwóch poprzednich edycjach kampanii Kilometry Dobra, dzięki hojności mieszkańców województwa podlaskiego, ale też przyjaciół z całej Polski i zagranicy, zebraliśmy aż 491 000 złotych, które w całości przeznaczyliśmy na remont ośrodka „Metanoia” – była to prawie połowa sumy potrzebnej do uratowania placówki. – Jeszcze chwila i budynek w stanie surowym będzie czekał na wykończenie wnętrz oraz wyposażenie. Liczy się każda złotówka – podkreśla Agata Papierz, koordynator Kilometrów Dobra białostockiej Caritas.

Pierwszy metr dobra – ciąg 44 złotówek – ułożyły dziś dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 82 w Białymstoku. W akcję Kilometry Dobra włączają się przedszkola, szkoły, firmy, osoby prywatne, grupy przyjaciół. Wrzucają pieniądze do specjalnych puszek lub wpłacają przez stronę www.kilometrydobra.pl .  Wszystkie zebrane nominały zostaną zamienione na monety jednozłotowe i podczas finału, 3 czerwca organizacje podejmą próbę pobicia Rekordu Guinnessa na najdłuższą linię z monet, który aktualnie należy do Austriaków i wynosi 75,2 km. W Białymstoku tegoroczny finał kampanii, połączony z potańcówką, odbędzie się w parku Planty.

Kilometry Dobra są organizowane już od 5 lat. Do tej pory ich uczestnicy zebrali ponad 3,2 mln zł na realizację 130 różnych projektów. Caritas Archidiecezji Białostockiej dwukrotnie zdobyła tytuł Mistrza Polski w Dobroci.

Wyprawka – wyposażenie do pokoju dla jednego podopiecznego Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień Metanoia (do pobrania):

Wyprawka Metanoia

 

Kilometry Dobra CAB 2018 (1)   Kilometry Dobra CAB 2018 (2)   Kilometry Dobra CAB 2018 (3)   Kilometry Dobra CAB 2018 (4)   Kilometry Dobra CAB 2018 (6)   Kilometry Dobra CAB 2018 (7)   Kilometry Dobra CAB 2018 (8)   Kilometry Dobra CAB 2018 (9)