III Niedziela Wielkiego Postu – 04.03.2018 r.

Informacja pobrana z abobola.aplus.pl – III Niedziela Wielkiego Postu – 04.03.2018 r.

Dzisiaj jest I niedzielą miesiąca. O godz. 8.15 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólny różaniec, prowadzony przez Kółka Żywego Różańca.

Dzisiejsza taca jest przeznaczona na przeznaczona na Kurię Metropolitalną Białostocką.

  • 5 marca – Uroczystość św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej.
  • 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach z naszej parafii. Zapraszamy na Mszę św. o godz.18.00, aby modlić się w intencji kobiet.

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. „Gorzkie Żale” są odprawiane w naszym kościele w każdą niedzielę po Mszy  św.  o godz. 9.15 oraz w środy i soboty po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

„Droga Krzyżowa” dla dzieci w każdy piątek o godz. 17.15, a dla dorosłych w każdy piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

Wzorem lat ubiegłych, Papież Franciszek w tegorocznym Orędziu na Wielki Post zachęca do włączenia się w inicjatywę „24 godziny dla Pana”.  Ojciec Święty prosi, by w każdej diecezji przynajmniej jeden kościół pozostał otwarty przez 24 godziny bez przerwy, dając w ten sposób możliwość do modlitwy adoracyjnej i spowiedzi sakramentalnej. Odpowiadając na ten apel, Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki zdecydował, że takim kościołem  w naszej Archidiecezji będzie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku – dolny kościół, które pozostanie otwarte od godz. 21.00 w piątek 9 marca do godz. 21.00 w sobotę 10 marca. Przez te 24 godziny będzie tam adoracja eucharystyczna  i możliwość spowiedzi sakramentalnej.

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na wielkopostne rekolekcje związków niesakramentalnych pt. „Kto będzie zbawiony?” 11 i 12 marca 2017 roku w dolnym kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku. W programie: 11 marca /niedziela/ godz. 17.00 niedzielna Eucharystia z nauką rekolekcyjną i konferencja, 12 marca /poniedziałek/ godz. 18.00 adoracja krzyża z nauką rekolekcyjną. Rekolekcje prowadzi ks. Bogusław Urban.

Plakaty o rekolekcjach zostały przekazane na półki parafii w Kurii.

Comiesięczne spotkania związków niesakramentalnych odbywają się w 2 niedzielę miesiąca o godz. 17.00.

W następną, II niedzielę miesiąca, zgodnie z naszą tradycją, taca będzie przeznaczona na nasze parafialne remonty.