DZIEŃ SKUPIENIA OPIEKUNÓW SKC I SKW

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – DZIEŃ SKUPIENIA OPIEKUNÓW SKC I SKW

O tym co przed nami, o pielęgnowaniu relacji z drugim człowiekiem, o inspiracjach do pracy z uczniami, a także o tym, co słychać – tak po prostu. Za nami Dzień Skupienia dla Opiekunów Szkolnych Kół Caritas i Szkolnych Kół Wolontariatu.

25 Opiekunów Szkolnych Kół Wolontariatu i Szkolnych Kół Caritas uczestniczyło w Dniu Skupienia. Marzena Grodzka, kierownik Centrum Wolontariatu Caritas Archidiecezji Białostockiej, przedstawiła nauczycielom zadania, jakie czekają wolontariuszy w najbliższych miesiącach. To między innymi udział w akcji Kilometry Dobra, pomoc w organizacji Śniadania Wielkanocnego dla osób samotnych i ubogich. Ks. Piotr Kobeszko, dyrektor Centrum Pomocy Caritas w Czarnej Białostockiej, wygłosił konferencję pod hasłem „PustoStan, czyli o samotności we własnym domu”. – Domem dla każdego z nas są relacje z drugim człowiekiem. Jeśli ktoś daje nam poczucie bezpieczeństwa i miłość, jesteśmy przy nim w domu. I nawet w chwilach, kiedy czujemy w sobie pustkę, a  – samotność nas przytłacza pamiętajmy, że jest taki dom, w którym zawsze jesteśmy oczekiwani. Dom naszego Ojca – mówił ks. Piotr Kobeszko.

Agata Papierz, Fundraiser Caritas Archidiecezji Białostockiej, zapoznała Opiekunów Szkolnych Kół Wolontariatu i Szkolnych Kół Caritas z planami na tegoroczną edycję Kilometrów Dobra. Nauczyciele wzięli udział we Mszy Świętej w kaplicy Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Był też czas na rozmowy, wymianę doświadczeń i wspólną kawę.

DSC_0399   DSC_0400   DSC_0401   DSC_0402   DSC_0405   DSC_0409   DSC_0417   DSC_0423   DSC_0446   DSC_0450