OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (25.02.2018r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (25.02.2018r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

(25.02.2018r.)

1.     W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

2.     Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes. Naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy głoszenie Ewangelii na misjach. Po Mszach Świętych są zbierane ofiary6 do puszek na misje.

3.     Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30, a Gorzkie Żale w środy i niedziele także o godz. 16.30.

4.     W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

5.     W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

6.     Trwa akcja „Jałmużna Wielkopostna”, dary można składać do kosza przy ołtarzu.

7.     W ubiegłą niedzielę na budowę Kościoła zebraliśmy 9100zł i 5$. Bóg zapłać za złożone ofiary.

8.     Msza Święta ku czci Św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej, będzie sprawowana 5 marca br. (poniedziałek) o godz.18.00 w kościele św. Kazimierza w Białymstoku. W uroczystości wezmą udział księża biskupi z całej Metropolii Białostockiej, a także przedstawiciele władz rządowych i samorządowych oraz związków zawodowych „Solidarność”. Zapraszamy do uczestnictwa.