II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2018 r.

Informacja pobrana z abobola.aplus.pl – II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2018 r.

1 marca – Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych.

Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w I czwartek miesiąca. Od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Na tę adorację zapraszamy wszystkich parafian, a w szczególności wspólnoty działające w naszej parafii, aby modlić się w intencji powołań.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w I piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim.

Następna niedziela jest I niedzielą miesiąca. O godz. 8.15 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólny różaniec, prowadzony przez Kółka Żywego Różańca.

Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu nabożeństwa „Gorzkie Żale” są odprawiane w naszym kościele w każdą niedzielę po Mszy  św.  o godz. 9.15 oraz w środy i soboty po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

„Droga Krzyżowa” dla dzieci w każdy piątek o godz. 17.15, a dla dorosłych w każdy piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.

MSZA ŚWIĘTA KU CZCI ŚW. KAZIMIERZA KRÓLEWICZA, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej, będzie sprawowana 5 marca br.  (poniedziałek) o godz.18.00 w kościele św. Kazimierza w Białymstoku. W uroczystości wezmą udział księża biskupi z całej Metropolii Białostockiej, a także przedstawiciele władz rządowych i samorządowych oraz związków zawodowych „Solidarność”. Zapraszamy do uczestnictwa.

W tym roku przypada 10-ta. rocznica wydarzenia Eucharystycznego w Sokółce. W związku z tym wydarzeniem JE Arcybiskup Metropolita Białostocki zarządza, aby w formie Nowenny Eucharystycznej we wszystkich parafiach naszej Archidiecezji, w okresie od 4 marca do 7 października br., w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, na każdej Mszy św. głosić homilie eucharystyczne, a po Mszy św. przeprowadzić krótką adorację Najświętszego Sakramentu. Zwieńczeniem tych przygotowań będzie uroczysta celebracja Eucharystii w Sokółce w dniu 7 października br.

Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek na misje – Ad Gentes, aby pomóc polskim misjonarzom pracującym na misjach w różnych krajach świata.

W następną niedzielę taca będzie przeznaczona na przeznaczona na Kurię Metropolitalną Białostocką.