VI Niedziela Zwykła – 11.02. 2018 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – VI Niedziela Zwykła – 11.02. 2018 r.

15 lutego – wspomnienie bł. Michała Sopoćki, Prezbitera.

14 lutego rozpoczyna się Wielki Post. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ścisły post. Poświęcenie popiołu i posypanie głów popiołem podczas każdej Mszy św., które będą odprawione o godz. 7.00, 9.30, 16.00 i 18.00.

Przypominamy, że w Wielkim Poście nie uczestniczymy w żadnych zabawach tanecznych czy jakichkolwiek imprezach. Uszanujmy ten święty czas i nawracajmy się, zmieniając swoje dotychczasowe życie.

Za ławkami będzie  wystawiony Krzyż do adoracji, aby przez ucałowanie Krzyża podziękować Panu Jezusowi za dzieło zbawienia. Przy tej okazji można będzie złożyć dobrowolną ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pańskiego

W Wielkim Poście „Gorzkie Żale” będą odprawiane w naszym kościele w środę,  soboty  i  w niedziele  o godz. 17.30.  Różaniec  w tych dniach pół godziny wcześniej.

„Droga Krzyżowa” w każdy piątek o godz. 17.15, a dla dzieci w niedziele po  Mszy św. godz. 11.30.

Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.

Można uzyskać odpust zupełny za udział w Rekolekcjach, w nabożeństwach pasyjnych „Gorzkie Żale” i „Droga Krzyżowa” pod zwykłymi warunkami.

Rekolekcje Wielkopostne w naszym kościele  dla dorosłych odbędą 18,19, 20 marca, które  poprowadzi ks. Mirosław Hołownia salezjanin z Łodzi.  Szczegółowy program rekolekcji Wielkopostnych zostanie podany w późniejszym terminie.

W następną III niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczone na prace remontowe w naszym kościele.

Składamy podziękowanie  Panu Wiesławowi za ufundowanie dla naszego Kościoła welonów na kielich i i szarf do sygnaturki

W minionym tygodniu  zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską. W tym czasie odwiedziliśmy 1556 rodzin ( 4213 osób). Kolęda dla większości stanowiła rodzinne i religijne wydarzenie, odbywała się ona z wielką godnością i w należycie przygotowanym mieszkaniu. W każdym z nich razem ze zgromadzonymi domownikami zanosiliśmy modlitwę do Boga o potrzebne łaski dla członków rodziny. Serdeczne Bóg zapłać za okazaną życzliwość, otwartość, podzielenie się cierpieniami i radością, za wspólną modlitwę, za troskę o świątynię, za miłe spostrzeżenia, zainteresowanie planami, inwestycjami, za pochwały płynące w kierunku  naszych kapłanów   i za wszelkie złożone ofiary na potrzeby kościoła, które co roku są wyższe. W sumie zebraliśmy 141 240 zł., złożone ofiary podczas wizyty kolędowej, będą w całości wykorzystane na prace remontowe w naszym kościele. Dziękujemy również za ofiary kolędowe dla księży.

Wszystkich naszych kochanych parafian zawierzamy wstawiennictwu Wszystkich Świętych.

 

Już od poniedziałku Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 18.00. Kancelaria    czynna będzie   w godz.: 8.00 -9.30 i    17.00- 17.45.

 

Od poniedziałku wznawiamy Adorację Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni od godz. 17 do 21. Zapraszamy aby nawiedzić Pana Jezusa w tym czasie.

Zapraszamy  również na spotkania Odnowy w Duchu Świętym, które będą już o zwykłej porze, w poniedziałki  po Mszy  św. o godz. 18

 

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 w salce na plebanii spotkanie biblijne  na temat Ewangelii św. Łukasza . Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych  .

Dnia 15.02 w czwartek rozpoczyna się Kurs Alfa dla młodzieży klas 3 gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania. Spotkania będą podzielone na dwie grupy: I grupa od godz. 16.00, II grupa od godz. 18.00. Spotkania w salkach na plebanii.

PIELGRZYMKA

NIEPOKALANÓW LICHEŃ 2 DNI
21 – 22. 04 .2018

Dzień1.   5.00 – wyjazd
Przyjazd do Niepokalanowa.   Nawiedzenie Bazyliki Matki
Bożej Niepokalanej Wszech Pośredniczki Łask. Modlitwa przed łaskami słynąca figurą Matki Bożej Niepokalanej. Kaplice kościelne: kaplica św. Maksymiliana Kolbego, kaplica św. Józefa oblubieńca Maryi Panny. Spacer wokół Bazyliki – Dróżki Siedmiu Radości NMP, klasztor i cela Maksymiliana Kolbego.

Wyjazd do Lichenia. Zakwaterowanie i obiadokolacja w Licheniu.
Msza Święta w Bazylice w intencji rodzin. Apel Maryjny.  Program modlitewny w Licheniu według ustaleń Ks Marcina.

Dzień 2. Śniadanie. Msza Święta.
Zwiedzanie Lichenia. Bazylika z cudownym obrazem Matki Boskiej Licheńskiej Bolesnej, Królowej Polski, Kaplica Miłosierdzia Bożego i Św. Faustyny, Kamienna Golgota, Cudowne Źródełko, Pomniki Matki Ojczyzny i Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana
Wyszyńskiego. Spacer wzdłuż asfaltowych ścieżek lasu grąblińskiego, gdzie  znajdują się kapliczki, w których umieszczono stacje Drogi krzyżowej.
Czas wolny na posiłek. Wyjazd w drogę powrotną.

Cena: 195 zł/os  ( grupa 47 osób)
Świadczenia: autokar,  1 nocleg, 1 śniadanie , 1 obiadokolacja, ubezpieczenie, opieka  duchowa kapłana , opieka pilota.

Zapisy w kancelarii parafialnej w godz. otwarcia bądź w zakrystii po każdej mszy św.
tele: 85-653-04-48  lub  605743467