11 lutego – 6. Niedziela zwykła – ogłoszenia

Informacja pobrana z krolowarodzin.pl – 11 lutego – 6. Niedziela zwykła – ogłoszenia

1.     Dzisiaj jest 6 NIEDZIELA ZWYKŁA.

2.     12 lutego – poniedziałek –Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorych. Chorych zapraszamy na Mszę św. o godz.10.30. Będziemy się modlić w ich intencji wypraszając łaskę zdrowia. Po Mszy św. będzie udzielony sakrament chorych. Warunkiem przyjęcia sakramentu chorych jest stan łaski uświęcającej.

3.     14 lutego – rozpoczyna sięWIELKI POST. ŚRODA POPIELCOWA – obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, poświęcenie popiołu i posypanie głów popiołem na każdej Mszy św.. W Środę Popielcową Msze św. będą o godz.7.00, 10.30, 16.30, 18.00 i 19.30. O godz. 17.30 – Gorzkie Żale. W tym dniu kancelaria parafialna nieczynna. Nie będzie nowenny do Matki Bożej Królowej Rodzin.

4.     15 lutego – czwartek – Wspomnienie bł. Michała Sopoćki, KapłanaUroczysta Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku o godz. 18.00. Tego samego dnia o godz. 10.00 Msza św. w Kaplicy Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego przy ul. Poleskiej.

5.     Od Środy Popielcowej do 1 niedzieli Wielkiego Postu, dni modlitwy o ducha pokuty (czwartek, piątek, sobota).

6.     W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

7.     W tym tygodniu droga krzyżowa dla wszystkich w piątek po wieczornej Mszy św., dla młodzieży w sobotę po wieczornej Mszy św.. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. Za udział w rekolekcjach, nabożeństwie pasyjnym: „Gorzkie Żale’ i „Droga Krzyżowa” można uzyskać odpust zupełny.

8.     Rekolekcje Wielkopostne:

              dla dorosłych i młodzieży: 17.03 o g. 18.00, 18,19, 20, 21 marca

              dla Szkół Podstawowych i klas gimnazjalnych: 19, 20, 21 marca

9.      Stowarzyszenie Rodzina na Plus organizuje akcję pomocy w rozliczeniach PIT pod hasłem „Przekaż 1% podatku – to nic nie kosztuje!”.  Można przynosić do Biblioteki Parafialnej w niedzielę w godzinach od 11.30 do 14.00. Rozliczenia będą weryfikowane przez wykwalifikowane osoby.

10.                       Dziękuję za ofiary na budowę kościoła składane podczas kolędy i na konto.   Dziękuję za makulaturę i nakrętki. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na budowę naszego kościoła.

11.                       W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.