OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU (10.12.2017r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU (10.12.2017r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

(10.12.2017r.)

1.     W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

2.     Dzisiaj, po Mszach Świętych są zbierane ofiary do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.

3.     W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

4.     Przy wyjściu z kaplicy Caritas rozprowadza świece pod hasłem: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc ubogim rodzinom z naszej parafii.

5.     Również przy wyjściu z kaplicy można nabywać poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na budowę naszego Kościoła. W tygodniu opłatki można nabywać w kancelarii w godzinach urzędowania. Nikt nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach.

6.     W sobotę, 16 grudnia od godz. 9.00 odbędą się odwiedziny chorych w naszej parafii. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

7.     W przyszłą niedzielę, we Mszy Św. o godz. 10.30 będą uczestniczyć uczniowie klas III SP przygotowujący się do I Komunii Świętej. Na zakończenie Mszy Św. będą poświęcone medaliki.

8.     W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę naszego Kościoła.

9.     W tym tygodniu patronują nam:

·        13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica;

·        14 XII – św. Jana od Krzyża, hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.