II NIEDZIELA ADWENTU 10 grudnia 2017r.

Informacja pobrana z swkrzysztofbialystok.pl – II NIEDZIELA ADWENTU 10 grudnia 2017r.

1/ Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie medalików dzieciom z klas III, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Św.

2/ Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

3/ Rekolekcje Adwentowe 15XII (piątek, godz.18.00), 16 XII (sobota, godz. 10.00 i 18.00) i 17 XII (niedziela, godz. 8.00, 10.00, 11.30, 18.00). Rekolekcje prowadzi Ks. Dr Jacek Połowianiuk (Politechnika Warszawska).

4/ W tym tygodniu Roraty od poniedziałku do piątku, o godz. 6.30. Zapraszamy dzieci (uczniów z klas III), młodzież (kandydatów do bierzmowania) i pozostałych wiernych z rodziny parafialnej.

5/ W przyszłą niedzielę błogosławienie matek oczekujących potomstwa.

6/ Odwiedziny z posługą duszpasterską osób chorych i starszych – 23 XII (sobota), od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie tych osób.

7/ Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby parafii.Bóg zapłać za sprzątnięcie kościoła w dniu wczorajszym. Zapraszamy do sprzątania w sobotę przed świętami – 23 grudnia.

8/ Trwa akcja „Wigiline Dzieło Pomocy Dzieciom”. Koszt świecy małej 6zł., dużej 11 zł. Ofiary złożone za opłatki przeznaczone będą na pokrycie prac budowlanych na piętrze plebanii.  Bóg zapłać.

9/ W naszym mieście trwa głosowanie na stacje BiKeRa. Jest szansa, że taka stacja powstanie na Os. Zawady. Głosować można do 14 grudnia na stronie internetowej www.bialystok.pl