I niedziela Adwentu B – 3.12.2017

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – I niedziela Adwentu B – 3.12.2017

Dzisiaj po Mszy św.  o godz. 7.30 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny, w które można zaopatrzyć się po każdej Mszy św. w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia. Ofiary za opłatki przeznaczone są na pokrycie kosztów malowania kościoła.

W tym tygodniu obchodzimy:

4 grudnia -wspomnienie św. Barbary, Patronki Górników.

6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, Biskupa słynącego z dzieł miłosierdzia.

7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła.

8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.30 i 18.00.  Od godz. 12.00 do 13.00 Godzina Łaski. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólny różaniec prowadzony przez Kółka Żywego Różańca. W tym dniu nie obowiązuje post.

W okresie Adwentu będą odprawiane w naszym kościele Roraty w każdą  środę o godz. 6.30, w piątek o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 6.30.

W następna niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe  i odnowienie misji parafialnych, które potrwają  do  13 grudnia. Nauki misyjne przez cztery  dni będzie głosił redemptorysta Ojciec Zbigniew Podlecki.

W zakrystii do nabycia świece Caritas na stół wigilijny

Przy bocznym ołtarzu Jezusa Miłosiernego został ustawiony kosz, do którego  można przynosić słodycze, z których będą robione  paczki świąteczne dla dzieci niepełnosprawnych i ubogich. Można również wziąć „torbę samarytankę” i napełnić artykułami spożywczymi , które zostaną przekazane ubogim rodzinom na święta Bożego Narodzenia. Napełnione torby samarytanki zwracany do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Nasza Parafia Wszystkich Świętych i szkoła nr. 11  przy ul. Rzemieślniczej organizuje spotkanie opłatkowe dla osób niepełnosprawnych, które odbędzie we czwartek 14 grudnia  o godz. 10.00 w Dworze Czarneckich w Porosłach. Opłatkiem z niepełnosprawnymi podzieli się Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki. Osoby chętne zapraszamy do zapisywania się na listę w zakrystii lub kancelarii.

W następną niedzielę 10.12 o godzinie 17.00 spotkanie młodzieży klas 3 przygotowujących się do bierzmowania. Spotkanie w salkach na plebanii.