Ogłoszenia – 28 niedziela zwykła – 2017-10-15

Informacja pobrana z rkalinowski.pl – Ogłoszenia – 28 niedziela zwykła – 2017-10-15

  1. 18 października Święto św. Łukasza, Patrona Służby Zdrowia. Dzień imienin Ks. Łukasza. Ze względu na wyjazd ks. Łukasza zapraszamy do składania życzeń w sobotę podczas Mszy wieczornej.
  2. Nowenna do św. Rafała Kalinowskiego zostanie odprawiona w piątek, 20 października po wieczornej Mszy św.
  3. Przyjmujemy na wypominki – modlitwy za naszych zmarłych. Będą one czytane 1 listopada w czasie procesji na cmentarzu o godz. 12.00 oraz 2 listopada w kaplicy o godz. 6.30, 16.00 i 17.30.
  4. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza serdecznie na Dzień Skupienia Grona Przyjaciół Seminarium, które odbędzie się w niedzielę 22 października o godz. 10.00. W programie jest przewidziana wspólna Eucharystia, nabożeństwo różańcowe, konferencja duchowa oraz obiad.
  5. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na misje.
  6. Dzisiaj przed kaplicą są zbierane ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Meksyku.

W naszej parafii trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. W znaku figury Maryja Matka każdego z nas wychodzi do swoich dzieci. Każda rodzina jest zaproszona do otwarcia drzwi swego domu na odwiedziny tak szczególnego Gościa. Matka Boża pragnie odwiedzając nasze miejsca zamieszkania wejść na nowo w codzienność naszego życia. Ważnym jest, by wokół figury zgromadzili się wszyscy domownicy. Warto ten czas spędzić na wspólnej modlitwie i rozmowie z najbliższymi. Maryja w tradycji polskiej zawsze jednoczyła ludzi. Dlatego też warto wykorzystać czas nawiedzenia figury na pojednanie w rodzinie, sąsiedztwie czy też w innych relacjach. Zachęcamy, by na modlitwę zaprosić członków także dalszej rodziny oraz sąsiadów. Osoby, które na przykład z racji na dzień tygodnia nie mogą zgromadzić wszystkich domowników, niech duchowo włączą w to nawiedzenie członków swojej rodziny. Zachęcamy do otwarcia drzwi mieszkań, a przede wszystkim swoich serc na wizytę naszej Matki. Jak napisał św. Bernard: nigdy nie słyszano, aby Maryja opuściła tego, kto się do Niej ucieka, Jej pomocy wzywa i Ją o przyczynę prosi.
Figura Matki Bożej będzie przebywała w poszczególnych domach przez dobę, od godziny 19:00 do 19:00. We wspólnych modlitwach zachęcamy do skorzystania z modlitewników, które przekazane są wraz z figurą. Przekazana jest również kronika i skarbonka. W kronice prosimy zapisywać, w którym dniu figura nawiedziła dany dom. Według uznania można również wpisywać dziękczynienia, prośby zanoszone za wstawiennictwem Matki Bożej oraz wszelkie osobiste refleksje związane z peregrynacją. Natomiast do skarbonki można składać dobrowolne ofiary na msze św. składkowe w intencji mieszkańców poszczególnych ulic i bloków. Aktualnie peregrynacja trwa na ul. Irlandzkiej. Następnie ulice: Skandynawska, Fińska, Estońska, Łotewska, Bałtycka.