XXVII Niedziela Zwykła – 8.10. 2017 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – XXVII Niedziela Zwykła – 8.10. 2017 r.

Bóg  zapłać za wszystkie ofiary składane na nasze parafialne remonty. W następną III niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczone na malowanie kościoła.

W tym tygodniu wspominamy:

9 października – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, Prezbitera.

11 października – wspomnienie św. Jana XXIII, Papieża.

13 października – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, Prezbitera.

13 października   w piątek  – Dzień Fatimski. W naszej parafii o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i dwie pierwsze części Różańca, o godz. 17.00 koncert pieśni maryjnych,              o godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe, o godz. 18.00 Msza św. i  procesja  z Figurą Matki Bożej Fatimskiej ulicami naszej parafii . Zabieramy ze sobą świece z osłonkami . Droga „Procesji” będzie przebiegała następującymi ulicami:

– wyjścia z bramy bocznej cmentarza (przy przedszkolu) na ulicę Wysoki Stoczek, – przejście przy garażach na ul. Bystrą, ul. Swobodna, , ul. Szeroka ul. Bystra, ul. Wysoki Stoczek , przejście ulicą Wysoki Stoczek do bramy cmentarza ( przy ul. Antoniuk Fabryczny).

14 października – Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się za nauczycieli i wychowawców.

W Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej  w Białymstoku rozpoczyna się cykl katechez na temat „Bł. Michał Sopoćko i jego dzieła”. Comiesięczne spotkania mają na celu lepsze poznanie osoby Błogosławionego, jako kapłana, teologa, wykładowcę, katechetę, pedagoga, duszpasterza, gorliwego orędownika Bożego Miłosierdzia, a od niedawna Patrona Białegostoku.  Pierwsze spotkanie pt. „Bł. Michał Sopoćko patron na nasze czasy” poprowadzi bp Henryk Ciereszko, a odbędzie się ono we wtorek, 10 października br. o godz. 18.30 w budynku Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej przy ul. Warszawskiej 50 (wejście od parkingu).  Wstęp wolny.

W odpowiedzi na prośbę Konferencji Episkopatu Meksyku, Kościół w Polsce włącza się w pomoc duchową i materialną poszkodowanym w ostatnim trzęsieniu ziemi w Meksyku organizując Dzień Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku –„Kościół w Polsce dla Meksyku”. Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki postanowił, że  Dzień Pomocy w Archidiecezji Białostockiej odbędzie w niedzielę, 15 października 2017 roku. Tego dnia w każdej parafii będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym  w trzęsieniu ziemi w Meksyku.

Dzisiaj przed kościołem  są zbierane ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na stypendia dla dzieci z ubogich rodzin.

Zbliża się miesiąc listopad poświęcony pamięci naszych zmarłych. W zakrystii lub w kancelarii w godzinach otwarcia przyjmujemy na wypominki. Kartki do wypełnienia znajdują się na stoliku za ławkami.

 

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę Gietrzwałd- Święta Lipka. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Koszt 120 zł. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.