Ogłoszenia Duszpasterskie 20171008

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20171008

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 27 niedziela zwykła.

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9.30 Ks. Marcin pobłogosławi nasze domowe zwierzęta. Dzisiaj Msza św. o godz. 9.30 dla klas drugich szkół podstawowych.

Dzisiaj Msza św. o godz. 12.30 dla uczniów klas siódmych szklół podstawowych i drugich gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania wraz z rodzicami. Zapraszamy.

W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele o godz. 17.00 modlitwy do Miłosierdzia Bożego wraz z katechezą. Zapraszamy.

Przypominamy – różańcowe październikowe nabożeństwo w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych lub do tej modlitwy w gronie rodziny, jeżeli nie możemy być w kościele.

Wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, Biskupa (9.10).

Wspomnienie św. Jana XXIII, Papieża (11.10).

Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłana (13.10).

W piątek (13.10) po Mszy św. o godz. 18.00 w ramach nabożeństwa różańcowego Nabożeństwo Fatimskie, ostatnie w tym roku. Zapraszamy do udziału. Przyjdźmy z lampionami.

Dzień Edukacji Narodowej (14.10). Modlimy się za nauczycieli, katechetów i wychowawców.

W sobotę (14.10) jedziemy autokarem do Kopiska: ministranci i oaza. Tam pomodlimy się do św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży oraz weźmiemy udział w ognisku. Wyjazd gratis. Prosimy o dostarczanie zgody pisemnej rodziców na wyjazd do Kopiska.

Dziękuję serdecznie Panu Franciszkowi Gawinie za sprzątanie plebanii. Pan Franciszek był jedyna osobą która zgłosila się na apel o pomoc w tych pracach.

Ofiarowaliśmy do puszek w ubiegła niedzielę na pomoc mieszkańcom Aleppo poszkodowanym przez wojnę 1189,24 PLON. Bardzo dziękuję. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę na naszą plebanię, za ofiary składane na konto parafii i w kancelarii oraz za wszelką życzliwość. Dziękuję za dzisiejsze ofiary do puszek na fundusz stypendialny młodzieży im. św. Jana Pawła II.

W ostatnią środę i czwartek odbyła się pielgrzymka autokarowa uczniów naszej szkoły na Jasną Górę, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa w ramach Rodziny Szkół św. Jana Pawła II (należą do niej przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie i uniwersytety, które noszą imię naszego Papieża). Wczoraj miała miejsce pielgrzymka autokarowa z naszej parafii do Różanegostoku. W obu tych pielgrzymkach brałem udział.

Jest nasze archidiecezjalne czasopismo Drogi Miłosierdzia na październik, ciekawe artykuły oraz młodzieżowe Miłujcie się, także ciekawe artykuły. Zachęcam do lektury.

Od dzisiejszej niedzieli zapisujemy na wypominki, czyli modlitwy za naszych zmarłych, które będą odbywały się w naszym kościele w listopadzie od piątku (3.11), codziennie o godz. 17.15.

Pan Łukasz prowadzący naszą dziecięcą scholę zainicjował projekt i starania zorganizowania festynu rodzinnego przy naszym kościele pod hasłem Jesteśmy Chrześcijanami . W trakcie jego trwania zostaną zorganizowane animacje, konkursy i zawody dla dzieci, młodzieży oraz całych rodzin z cennymi nagrodami, nie zapominając o modlitwie w jego trakcie. Do realizacji tego przedsięwzięcia niezbędne są środki finansowe, które można pozyskać z funduszu obywatelskiego. W związku z tym prosimy mieszkańców naszego miasta a zwłaszcza naszej parafii i dzielnicy o udział w głosowaniu na stronie www.bialystok.pl lub oddanie głosu na formularzach papierowych u ministrantów z tyłu kościoła. Swój głos wspierający tę inicjatywę należy oddać na projekt z budżetu obywatelskiego o numerze OS.12.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)