XXV Niedziela Zwykła – 24.09.2017 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – XXV Niedziela Zwykła – 24.09.2017 r.

Jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na nasze parafialne remonty, malowanie kościoła. . Taca wyniosła       6 731 zł. Również dziękujemy  za wszelkie indywidualne ofiary. Obecnie jeszcze jest robiona droga na wjazd dla wózków  z dzieci i inwalidzkich. Prace te potrwają  około tygodnia. Za dzisiejsze utrudnienia i niemożliwość wjazdu bardzo przepraszamy.

W następną niedzielę   rozpoczyna się miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele codziennie  o godz. 17.30. Zachęcamy, aby wszyscy parafianie włączyli się do tej pięknej modlitwy w kościele, a jeśli ktoś nie może,  niech modli się z całą rodziną w domu.

Serdecznie zapraszamy również dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych w naszym kościele. Będą one w poniedziałek, czwartek  i piątek o godz. 17.30. Dla dzieci mamy oczywiście codziennie obrazki.

W tym tygodniu wspominamy:

25 września – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, Prezbitera.

27 września – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, Prezbitera.

28 września – wspomnienie św. Wacława Męczennika.

28 września w Białymstoku obchodzimy uroczystość bł. Michała Sopoćki, Patrona Miasta Białegostoku. Metropolita Białostocki ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda zaprasza na obchody  Dni Patronalnych Miasta Białegostoku w dniach od 26 września do 1 października. Program obchodów na plakatach

29 września – Święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

30 września – wspomnienie św. Hieronima, Prezbitera i Doktora Kościoła.

W sobotę 30 września o godz. 16.00 spotkanie Kół Żywego Różańca i osób udających się na pielgrzymkę do Różanegostoku w salkach duszpasterskich na plebanii.

Następna niedziela jest I niedzielą miesiąca. Po Mszy św.  godz. 7.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólny różaniec.

Duszpasterstwo Rodzin  zapraszają osoby przygotowujące się do sakramentu małżeństwa na Wieczory dla Zakochanych. Jest to cykl 9 spotkań /od 10 października do 12 grudnia/, we wtorki, od godz. 18.00 do 21.00 w parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Białymstoku.

Szczegółowe informacje na www.rodzinabilaystok.pl.

Msza św. z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii, ustanowionego dla uczczenia wydarzenia eucharystycznego w Sokółce, zostanie odprawiona  w  niedzielę, 1 października br. godz. 11.00 w kościele św. Antoniego w Sokółce.

Są jeszcze wolne miejsca na  pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Maryjnego w Różanymstoku w sobotę  7 października. Wyjazd o godz. 8.00  Koszt pielgrzymki 20 zł. Zapisy u ks. Sławka .

Za tydzień po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie z rodzicami młodzieży klas 3 gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania.

 

Przed kościołem zbierane są podpisy pod projektem Zatrzymaj Aborcję , przeciw aborcji dzieci w przypadku podejrzenia niepełnosprawności . Potrzebny jest numer PESEL. Podpisy będą zbierane również w następną niedzielę.

 

Dziś odbędą się dwa spotkania: po Mszy św. o godz. 11.30 dla dzieci i rodziców przed 1 Komunią św., a  o godz. 19, Spotkanie  Biblijne – otwarte dla wszystkich, niezależnie czy ktoś wcześniej brał w nich udział. Dziś na temat: „Jak powstały Ewangelie”?  jednocześnie wszystkim, którzy chcieliby nabyć Pismo św.  z Edycji Św. Pawła  proponujemy zakup bezpośrednio z wydawnictwa w cenie 60 zł. Zapisy po Mszy św. przy wyjściu z kościoła.

 

28 października w naszej parafii organizowana jest pielgrzymka Gietrzwałd i Święta Lipka- Szlak sanktuariów Maryjnych na Warmii i Mazurach. Koszt pielgrzymki to 120 zł. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Szczegóły pielgrzymki  poniżej.

PIELGRZYMKA    GIETRZWAŁD I ŚW LIPKA

 

SZLAK  SANKTUARIÓW  MARYJNYCH NA WARMII I MAZURACH

 

 SOBOTA   28.10.2017- wyjazd z parkingu parafii Wszystkich Świętych

 

Godz. 4.30   Zbiórka pielgrzymów na parkingu obok cmentarza, błogosławieństwo Kapłana i  wyjazd

 

GIETRZWAŁD – SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ GIETRZWAŁDZKIEJ gdzie w tym roku przypada 140 rocznica  objawień    13 letniej Justynie Szafryńskiej i 12 letniej Barbarze Samulowskiej i 50 rocznica  koronacji Obrazu Matki Bożej  . Jest to jedyne w Polsce miejsce objawień maryjnych uznane przez Stolicę Apostolską.

Obok sanktuarium znajduje się  kapliczka Objawień ,   kapliczka Przydrożna , Ołtarz polowy i Cudowne Zródełko.  Pielgrzymi od lat czerpią  wodę  , która przynosi ulgę cierpiącym i chorym. 8 września 1877  Matka Boża w trakcie objawienia pobłogosławiła żródełko.

Msza św  i wspólna modlitwa, Droga Krzyżowa.

Przejazd do sanktuarium  .

 SWIETA LIPKA    SANKTUARIUM  MATKI JEDNOSCI CHRZESCIJAN gdzie  miejscem opiekują się jezuici.  W 1605 r dzięki królowi Zygmnutowi III Wazie  przywrócono  katolikom  w lennie pruskim wolność wyznania . Koronacji  Obrazu Matki Bożej   dokonał  w 1968  kardynał Stefan Wyszyński a pontyfiklanej sumie przewodniczył metropolita krakowski  kard Karol Wojtyła który  jako papiez Jan Paweł II w 1983 nadał kościołowi tytuł bazyliki mniejszej  .  W ołtarzy głównym 19 metrowym stylizowanym na pień lipy jest umieszczony cudowny obraz Matki  Bożej Swiętolipskiej która odbiera hołd od   pielgrzymów.

Indywidualna modlitwa i   czas na wysłuchanie krótkiego koncertu organowego  w miarę dostepności ( sobota to dzień ślubów w kościele)

  OBIAD w restauracji  w Świętej Lipce

 Czas na zakup pamiątek

  WYJAZD  w DROGĘ POWROTNĄ

ŚWIADCZENIA:  autokar,  obiad, ubezpieczenie NNW,  opieka pilota,

 

Cena  : 120 zł   przy grupie 45 osob + Kapłan