Ogłoszenia Duszpasterskie 20170924

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20170924

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 25 niedziela zwykła – Dzień modlitwy o trzeźwość narodu.

Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa (25.09).

Wspomnienie św. Wincentego a Paulo, Kapłana (27.09).

W Białymstoku uroczystość bł. Michała Sopocki, Kapłana, Patrona Białegostoku (28.09). Tego dnia bierzemy udział w dziele modlitewnym: Koronka na ulicach świata. Gromadzimy się o godz. 15.00 przy pomniku Jezusa Miłosiernego na Koronkę.

Święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała (29.09). Dzień imienin Księdza Michała.

Wspomnienie św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła (30.09).

Jutro w poniedziałek (25.09) rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18.00 nowy rok formacyjny wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca w naszej parafii. Zapraszamy chętne nowe osoby.

W nowym roku katechetycznym 2017/2018 w pierwszą niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 9.30 dla uczniów klas III szkół podstawowych i ich rodziców; w drugą niedzielę – dla uczniów klas II i ich rodziców; w trzecią niedzielę – dla uczniów klas I wraz z rodzicami. Zapraszamy.

W nowym roku katechetycznym 2017/2018 w II niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 12.30 dla uczniów klas VII szkół podstawowych i klas II gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania oraz ich rodziców. W III niedzielę miesiąca Msza św. dla uczniów klas III gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania i ich rodziców. Zapraszamy.

W sobotę (30.09) w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zapraszamy.

W sobotę (30.09) w kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku dzień skupienia na temat: Dzieło Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Plakat w przedsionku kościoła.

W sobotę (7.10.2017) odbędzie się autokarowa pielgrzymka z naszej parafii Kół Żywego Różańca i wszystkich chętnych do Różanegostoku. Wyjazd spod kościoła pw. Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 8.00, początek spotkania w Różanymstoku o godz. 10.00, planowany powrót o godz. 17.00. Pielgrzymce przewodniczy Ks. Proboszcz. Koszt pielgrzymki 30 zł od osoby. Zapraszamy do udziału. Zapisujemy się na listę w zakrystii: imię i nazwisko, adres zamieszkania, pesel oraz telefon kontaktowy. Kontakt z Paniami zelatorkami: Marią i Jasią. Numer telefonu na ogłoszeniu w przedsionku kościoła. W sobotę (7.10) weźmy udział w dziele modlitewnym: Różaniec do granic w intencji: Ratuj różańcem Polskę i świat. Jeżeli nie możemy brać udziału w wyznaczonych kościołach: Sokółka (św. Antoniego), Krynki, Dąbrowa Białostocka, Michałowo, Suchowola i Białowieża, odmówmy różaniec w swoim kościele lub w domu. Możemy wziąć ulotkę: Różaniec do granic.

Dziękczynienie za beatyfikację bł. Michała Sopocki w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Białymstoku w dniach (24-29.09). Plan dziękczynienia na plakacie w przedsionku kościoła.

W następną niedzielę w naszym kościele (1.10) podczas Mszy św. o godz. 9.30 poświęcenie różańców uczniów klas III szkół podstawowych. Zapraszamy. Po tej Mszy św. w dolnym kościele konferencja dla rodziców na temat: Dekalogu.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na naszą plebanię i za dzisiejsze ofiary na urządzenie sterujące dzwonów w naszym kościele.

Dzisiaj panie z Koła Przyjaciół Radia Maryja z naszej parafii zbierają podpisy w przedsionku kościoła w sprawie poparcia projektu ustawy: Zatrzymaj aborcję. Chodzi o to, aby nie zabijano w tonach matek chorych dzieci lub podejrzanych o chorobę. Możemy ten podpis złożyć także w zakrystii. Bardzo proszę, aby to też uczyniono w parafialnych grupach formacyjnych, również poza kościołem. Np. Odnowa w Duchu Świętym, Przyjaciele Oblubieńca, Koła Żywego Różańca, grupa Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, grupa Miłosierdzia Bożego i inne.

W sobotę (14.10) jedziemy autokarem do Kopiska: ministranci i oaza. Tam pomodlimy się do św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży oraz weźmiemy udział w ognisku.

Pierwsze powakacyjne spotkanie Ruchu Światło-Życie (Oaza) odbędzie się w piątek (29.09) po Mszy św. o godz. 18.00. Ksiądz Marcin zaprasza wszystkich należących do Oazy oraz zainteresowane tą formacją dzieci i młodzież.

Jutro, w poniedziałek (25.09), z racji konferencji dekanalnej, w której obowiązkowo mamy uczestniczyć, nie będzie czynna kancelaria po południu, czyli od godz. 16.00 do 18.00.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)