Program XXXV Dni Kultury Chrześcijańskiej w Białymstoku

Informacja pobrana z bialystok.kik.opoka.org.pl – Program XXXV Dni Kultury Chrześcijańskiej w Białymstoku

KOŚCIÓŁ W POLITYCE, POLITYKA W KOŚCIELE

1.X (niedziela) 19.15 – Inauguracja XXXV DKCh w kościele pw. św. Wojciecha w Białymstoku – Mszy św. przewodniczy Abp Edward Ozorowski, homilię wygłosi ks. dr Andrzej Dębski (AWSD w Białymstoku), z udziałem Chóru Parafii Św. Kazimierza Schola Cantorum Omni Die pod dyr. Romana Szymczuka

4.X (środa) 16.30 –  Czy katolicy powinni zajmować się polityką? –  Bp Antoni DydyczArchiwum i Muzeum Archidiecezjalne, ul. Warszawska 48.

7.X (sobota) 13.30 – Czy chrześcijaństwo jest w stanie ocalić Europę? prof. dr hab. Andrzej Zybertowicz (UMK, Doradca Prezydenta RP) –  Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne, ul. Warszawska 48.

13.X (piątek) 19.30 – Dwie korony” – film fabularny o św. Maksymilianie Kolbe – projekcja i spotkanie z reżyserem Michałem Kondratem oraz aktoramiKino Helios, ul. Jurowiecka.

16.X (poniedziałek) 13.00 – Gala kończąca XXII konkurs poetycki Przekroczyć próg nadzieiZespół Szkół Katolickich , ul. Kościelna 3

16.X (poniedziałek) 15.00 – Nauka w rozwoju społeczno-gospodarczym Polski – wykład wicepremiera Jarosława Gowina (Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego)  oraz panel dyskusyjny z udziałem rektorów i profesorów wyższych uczelni; moderator: prof. dr hab. Kazimierz Trzęsicki (UwB) –  Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej im. Bł. Michała Sopoćki, ul. Warszawska 50.

16.X (poniedziałek) 18.00 Świętemu Janowi Pawłowi II – XI Koncert „TOTUS TUUS”Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej, ul Kościelna.

18.X (środa) 19.00 – Kościół i polityka – spotkanie z red. Piotrem Zarembą (z-ca red. nacz. „W sieci”) i ks. red. Henrykiem Zielińskim (red. nacz. „Idziemy”) – Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne.

21.X (sobota) 19.00 – „Popiełuszko” – Premiera przedstawienia w Teatrze im. Aleksandra Węgierki, ul. Elektryczna

22.X (niedziela) 16.00            – Koncert zespołu WINNICA – promocja płyty „Stawaj do walki” – Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej

23.X (poniedziałek) 13.00 – Finał konkursu plastycznegoSzkoła Podst. Nr 7, ul. Wiatrakowa

23.X (poniedziałek) 19.00 – Chrześcijanin w polityce – Jacek Żalek (poseł RP) i Kobieta w polityce a tradycja chrześcijańskadr hab. Małgorzata Dajnowicz (UwB) – Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne.

24.X (wtorek) 12.00 – Przepis na wiarę – spotkanie z wybitnym polskim kucharzem Wojciechem Modestem Amaro poprowadzi s. Tomira Brzezińska (Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny). Archiwum i Muzeum Arch. Prosimy o zgłoszenie przybycia na adres email: kikbialystok@wp.pl. lub tel.796170176

28.X (sobota) 11.00.  Konferencja: Czy praca w niedzielę jest grzechem? – uczestniczą m. in. minister  Elżbieta Rafalska oraz przedstawiciele NSZZ SolidarnośćCentrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej im. Bł. Michała Sopoćki, ul. Warszawska 50.

29.X (niedziela) 19.30 – Zakończenie XXXV DKCh w Archikatedrze BiałostockiejMszy św. przewodniczy Abp Tadeusz Wojda SAC – Metropolita Białostockihomilię wygłosi ks. dr Adam Matan (AWSD w Białymstoku, kapelan KIK w Białymstoku). Po Mszy św. występ chóru młodzieżowego prawosławnej Parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku pod dyr. protodiakona Mariana Romańczuka

WSTĘP NA WSZYSTKIE SPOTKANIA (oprócz kina i teatru) WOLNY. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Plakat Programu XXXV DKCh

Zaproszenie XXXV DKCh