OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA (17.09.2017r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA (17.09.2017r.)

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

(17.09.2017r.)

1.     Dzisiejsza niedziela poświęcona jest środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich młode pokolenie.

2.     Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

3.     W poniedziałek, 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży.

4.     W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego wstawiennictwo będziemy się modlić o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.

5.     Rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. W naszej parafii jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła, organizacje katolickie, parafialna Caritas, schola, Liturgiczna Służba Ołtarza… Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

6.     Obchody Dni Patronalnych Miasta Białegostoku odbędą się w dniach 26 września – 1 października br. W programie: Procesja z relikwiami Bł. Ks. Michała Ssopoćko z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry Białostockiej – we wtorek, 26 września, o godz. 19.00. Procesję poprzedzi Msza św. o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia. Relikwie pozostaną w Katedrze przez dwa dni: środę i czwartek.; Koncert zespołu „Sound’n’Grace” w środę 27 września, o godz. 19.00 na Rynku Kościuszki. Wstęp bezpłatny.; Msza Święta w intencji mieszkańców Białegostoku pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego  – w czwartek, 28 września, o godz. 18.00 w Katedrze.    Wydarzeniom będzie towarzyszył Jarmark jesienny na Rynku Kościuszki przed Ratuszem od 27 września do 1 października. Zapraszamy do uczestnictwa. Więcej informacji na temat obchodów Dni Patronalnych znajduje się na stronie internetowej Archidiecezji oraz na plakatach.

7.     Msza św. w intencji pracowników Krajowej Administracji Skarbowej z okazji święta św. Mateusza będzie sprawowana  w czwartek, 21 września br. o godz. 18.00, pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojda Metropolity Białostockiego. VIII Pielgrzymka Nadgraniczna Administracji Skarbowej z Kuźnicy do Sokółki pod hasłem „Jestem. Pamiętam. Czuwam.” odbędzie się 30 września br. Wyjście z Kuźnicy z kościoła Opatrzności Bożej o godz. 9.00. Msza św. w sanktuarium w Sokółce o godz. 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

8.     Dzień Jedności Rolniczej odbędzie się w niedzielę, 24 września br., w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie w Wasilkowie. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00. Zapraszamy rolników do wspólnej modlitwy i dziękczynienia za tegoroczne plony.

9.     W roku Narodowego Kongresu Trzeźwości Krucjata Wyzwolenia Człowieka archidiecezji białostockiej zaprasza wszystkich swoich członków, kandydatów i sympatyków na: – kongresowy piknik „Świadek Wolności” – w Warszawie, na pl. Piłsudskiego, w sobotę 23 września b.r. (szczegóły na plakatach), – ogólnopolską pielgrzymkę Krucjaty do Katowic w dniu 30 września b.r. (informacje na temat wspólnego wyjazdu – na stronie kozince.pl), – comiesięczne spotkania modlitewne Krucjaty, które od października br. będą się odbywać w parafii Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku – w I soboty miesiąca o godz. 17.30.

10. W dniach 23-24 września 2017 roku odbędzie się XXXIII Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasnej Górze. Uroczyste świętowanie rocznicy ślubu i odnowienie przyrzeczeń ślubnych małżeństw Archidiecezji Białostockiej będzie miało miejsce 30 września 2017 roku /sobota/ o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej. Eucharystii będzie przewodniczył J. E. Ks. Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki.

11. W sobotę, 14 października 2017 r. o godzinie 9.00 w Centrum Wystawienniczo –Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej rozpocznie się Kurs Lektora. Tego dnia będą miały miejsce zapisy. Adresatami kursu lektora są mężczyźni i kobiety w wieku od 16 lat, charakteryzujący się pobożnością i naturalnymi predyspozycjami do pełnienia posługi lektora w zgromadzeniu liturgicznym. Podstawowe wymagania stawiane kandydatom i kandydatkom to odpowiednia dykcja i pismo uwierzytelniające od Księdza Proboszcza parafii zamieszkania. Zajęcia będą odbywać się w roku szkolnym 2017/2018, w terminach 14 X, 4 XI, 2 XII, 17 II, 3 III, 10 III, 14 IV i 5 V. Obrzęd błogosławieństwa lektorów będzie miał miejsce w maju przyszłego roku. Podczas poszczególnych spotkań kandydaci na lektora będą uczestniczyć w zajęciach  liturgicznych, biblijnych, fonetycznych, śpiewu i duchowości. Koszt uczestnictwa, związany z organizacją zajęć to 50 zł. Nad przebiegiem całości kursu czuwa asystent Archidiecezjalnego Duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza ks. mgr lic. Wojciech Rogowski (728 955 664, email: wojtekrogowski@o2.pl).

12. W tym tygodniu patronujĄ nam:

·        20 IX – św. Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter koreański;

·        23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.