XXIII Niedziela Zwykła – 10.09.2017 r.

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – XXIII Niedziela Zwykła – 10.09.2017 r.

W dzisiejszą niedzielę zakończenie  40-godzinnego nabożeństwa. Msze św. o godz. 7.30. 9.30 i procesja Eucharystyczna ,  11.30 , 13.00 i 18.00 . Między Mszami św. będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do adoracji.

Bóg zapłać   za wszelkie  ofiary składane na   remonty w  naszym kościele. Dziękujemy ofiarodawcom za 250 róż do dekoracji  naszego kościoła z racji X rocznicy koronacji obrazu.

W tym tygodniu wspominamy:

12 września – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła. 13-tego – Dzień Fatimski. Po mszy św. o godz. 18.00 rozpocznie się różaniec, a po zakończeniu procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej ze świecami po alejkach cmentarza. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na to nabożeństwo

14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

16 września – wspomnienie św. Korneliusza Papieża i Cypriana Biskupa, Męczenników.

Dzisiaj po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne.

Młodzież klas III gimnazjalnych, ucząca się w gimnazjach poza naszą parafią ma obowiązek zgłosić się do kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia i zapisać się  na spotkania formacyjne przygotowujące się do sakramentu bierzmowania. Zapisy będą trwały przez cały wrzesień.

Rodziców dzieci klas III SP , które uczą się poza parafią prosimy by zapisywali dzieci do I komunii świętej. Pierwsze spotkanie  z dziećmi odbędzie się w ostatnią niedziele września.

Chłopców klas III i starszych , którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy ołtarzu zapraszamy do zapisywania się u ks. Marcina .

Zapraszamy na wyjazd do Studzienicznej i Aquaparku  w Suwałkach, 30.09, w sobotę, koszt 40 zł

Próby chóru w naszej parafii będą jak zwykle we czwartki po Mszy św. o 18.

Scholaa dziecięca rozpoczyna spotkania w niedzielę o godz. 10 na plebanii, zapraszamy.

Msza wspólnotowa Ruchu Światło Życie i Domowego Kościoła w każdą niedzielę o godz.9.30