Ogłoszenia Duszpasterskie 20170910

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20170910

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 23 niedziela zwykła.

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9.30 poświęcenie tornistrów.

W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele o godz. 17.00 modlitwy do Miłosierdzia Bożego wraz z katechezą. Zapraszamy.

Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi (12.09), ustanowione jako podziękowanie za zwycięstwo pod Wiedniem króla Jana III Sobieskiego i wojsk sprzymierzonych oraz za uratowanie chrześcijaństwa i Europy przed islamem.

Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła (13.09).

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego (14.09).

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej (15.09).

Wspomnienie św. Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa, Męczenników (16.09).

Kwartałowe dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców (środa, piątek i sobota, 13, 15 i 16.09).

Ks. Wojciech zaprasza na jednodniową pielgrzymkę autokarową (w dniu 23.09.2017) do sanktuariów Maryjnych w Świętej Lipce i Gietrzwałdzie. Koszt 120 zł od osoby.

W sobotę (7.10.2017) odbędzie się autokarowa pielgrzymka z naszej parafii Kół Żywego Różańca i wszystkich chętnych do Różanegostoku. Wyjazd spod kościoła pw. Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 8.00, początek spotkania w Różanymstoku o godz. 10.00, planowany powrót o godz. 17.00. Pielgrzymce przewodniczy Ks. Proboszcz. Koszt pielgrzymki 30 zł od osoby. Zapraszamy do udziału. Zapisujemy się na listę w zakrystii: imię i nazwisko, adres zamieszkania, pesel oraz telefon kontaktowy. Kontakt z Paniami zelatorkami: Marią i Jasią. Numer telefonu na ogłoszeniu w przedsionku kościoła.

Jest jeszcze czasopismo: Drogi Miłosierdzia, proszę wziąć za darmo, przeczytać i przekazać znajomym.

Naszymi ministrantami będzie opiekował się Ks. Marcin, jak również Oazą. Ks. Marcin zaprasza wszystkich ministrantów na spotkanie w następną niedzielę (17.09) w dolnym kościele o godz. 16.00. Zaprasza też kandydatów do służby ministranckiej od klasy trzeciej szkoły podstawowej. Kandydaci mogą przyjść na spotkanie ministrantów w następną niedzielę.

Ks. Michał zaprasza w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 na spotkanie uczniów klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia bierzmowania.

W sobotę (9.09) pielgrzymowało do Krypna wraz z Ks. Michałem około 60 osób. Dziękujemy Ks. Michałowi i pielgrzymom: dorosłym i dzieciom.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski, a w następna niedzielę ofiary na tacę przeznaczmy na nasza plebanię. Czynimy tak raz w miesiącu.

We środę (13.09) Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy.

25 września w poniedziałek rozpoczynamy nowy rok formacyjny wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca, Mszą Św. o godzinie 18:00. Zapraszamy nowe chętne osoby pogłębiać swoje życie duchowe. Prosimy o zabranie na spotkanie podręczników wakacyjnych tych osób które należą do wspólnoty.

Za tydzień o godz. 11:00 chcemy uczcić 70 rocznicę urodzin bł.ks.Jerzego Popiełuszki z racji że w naszej parafii mamy relikwie błogosławionego. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)