Rozpoczęcie nowego roku formacyjnego

Informacja pobrana z bialystok.oaza.pl/dk – Rozpoczęcie nowego roku formacyjnego

parafia Niepokalanego Serca Maryi w BiałymstokuRozpoczęcie roku formacyjnego 2017/18 odbędzie się w dniu 17-09-2016 o godz. 15.00 w parafii Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku przy ul. Suchowolca 27Po Mszy św. będzie agapa w sali przy plebanii.

Uczestników prosimy o przyniesienie ciast na agapę. Ponadto gorąco prosimy o zaplanowanie swojego czasu na tę niedzielę w ten sposób aby uczestniczyć w całej uroczystości, której zakończenie będzie z końcem agapy. Także agapa i świadectwa z rekolekcji są ważnymi elementami przeżywania wspólnoty. Na czas świadectw dzieci będą pod opieką diakonii.

Plan:

1. Eucharystia

2. Przyjęcie nowych rodzin do DK. Nowe małżeństwa ustawiają się za swoimi animatorami pilotującymi w głównej nawie i procesyjnie podchodzą do kapłana z tekstem przygotowanym przez prowadzących, z brązowej książeczki o pilotowaniu (str.84).

3. Przekazanie posług – podchodzą procesyjnie pary, które zdają posłuję i te, które ją przyjmują, rejonowi i posługujący w diakoniach.

4. Podziękowania za posługę w czasie rekolekcji kapłanom i małżeństwom moderatorskim – prosimy zaproście kapłanów posługujących w kręgach i tych, którzy posługiwali na rekolekcjach. Prosimy, aby te osoby stały blisko ołtarza, aby nie tracić czasu na pojawienie się przy ambonie.

5. Pieśń do Ducha Św. przed świadectwami i świadectwa (dzieci pod opieką diakonii).

6. Agapa.

Za przebieg uroczystej Mszy Św. odpowiadają poszczególne diakonie, każda we własnym zakresie.

Ela i Tomek Wiszowaci