Pielgrzymka 1 dniowa 20170923

SZLAK SANKTUAROIÓW MARYJNYCH NA WARMII I MAZURACH

SOBOTA 23.09.2017 r.

Godz. 4:30 Zbiórka pielgrzymów, błogosławieństwo Kapłana i wyjazd

GIETRZWAŁD – SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ GIETRZWAŁDZKIEJ gdzie w tym roku przypada 140 rocznica objawień 13 letniej Justynie Szfryńskiej i 12 letniej Barbarze Samulowskiej i 50 rocznica koronacji Obrazu Matki Bożej . Jest to jedyne w Polsce miejsce objawień maryjnych uznane przez Stolicę Apostolską.

Obok sanktuarium znajduje się kapliczka Objawień , kapliczka Przydrożna, Ołtarz polowy i Cudowne Zródełko. Pielgrzymi od lat czerpią wodę , która przynosi ulgę cierpiącym i chorym. 8 września 1877 r. Matka Boża w trakcie objawienia pobłogosławiła żródełko.
Msza Święta i wspólna modlitwa.

ŚWIETA LIPKA SANKTUARIUM MATKI JEDNOSCI CHRZESCIJAN gdzie miejscem opiekują się jezuici. W 1605 r. dzięki królowi Zygmnutowi III Wazie przywrócono katolikom w lennie pruskim wolność wyznania . Koronacji Obrazu Matki Bożej dokonał w 1968 kardynał Stefan Wyszyński a pontyfiklanej sumie przewodniczył metropolita krakowski kard Karol Wojtyła który jako papiez Jan Paweł II w 1983 nadał kościołowi tytuł bazyliki mniejszej . W ołtarzy głównym 19 metrowym stylizowanym na pień lipy jest umieszczony cudowny obraz Matki Bożej Swiętolipskiej która odbiera hołd od pielgrzymów.

Indywidualna modlitwa i czas na wysłuchanie krótkiego koncertu organowego w miarę dostepności ( sobota to dzień ślubów w kościele)

OBIAD

WYJAZD w DROGE POWROTNĄ

ŚWIADCZENIA: autokar, obiad, ubezpieczenie NNW, opieka pilota,