Relacja z VIII pikniku parafialnego „W gościnie u Świętej Rodziny”

Informacja pobrana z parafiaswrodzina.pl – Relacja z VIII pikniku parafialnego „W gościnie u Świętej Rodziny”

             W niedzielę 13 sierpnia odbył się ósmy piknik parafialny „W gościnie u Świętej Rodziny”. Imprezę otworzyła Agnieszka Wilczewska przepięknym wykonaniem „Ave Maria” Jana Sebastiana Bacha, a ksiądz Jerzy Buzun, proboszcz parafii pod wezwaniem Św. Rodziny tradycyjnie już przywitał zgromadzonych gości i zaprosił do wspólnej zabawy.
Prawdziwych i niezapomnianych atrakcji dostarczyły mieszkańcom Czarnej Białostockiej i okolicznych miejscowości oraz gościom spoza naszej gminy, między innymi z Białegostoku, koncerty i występy zespołów oraz grup regionalnych.
Wesołe sceny „z życia wzięte” przedstawił w zabawnej formie Kabaret „Zryw” z Czarnej Wsi Kościelnej. W tym roku można było zapoznać się z kulturą tatarską dzięki zespołowi taneczno – wokalnemu „Buńczuk”, który zaprezentował tradycyjne tańce i pieśni tatarskie. Każdy z miłośników muzyki znalazł na tegorocznym pikniku coś dla siebie. Miłośnicy żeglarstwa mogli posłuchać i pośpiewać razem z zespołem Szant czyli tradycyjnych pieśni żeglarskich, bardzo dobrze został także przyjęty występ zespołu „I oto chodzi”, a zespół Sonel z Białegostoku grając znane i lubiane przeboje porwał do tańca wielu uczestników Pikniku.
Organizatorzy Pikniku nie zapomnieli o dzieciach. Zapewnili im wiele atrakcji. Najmłodsi mieli okazję uczestniczyć w licznych zabawach, konkursach, przeprowadzonych min. przez animatorkę Anię Zatorską za udział, w których dostawały nagrody i upominki czy też spróbować swoich sił w chodzeniu na szczudłach, czego uczył Artur Siewko w „Teatru Arkadia” z Białegostoku. Dla mniejszych i większych była wata cukrowa, lody, dmuchańce, zjeżdżalnie, a najbardziej odważni mogli zmierzyć się z ogromnym dmuchanym labiryntem, czy też zrobić sobie zdjęcie z Pszczółka Mają.
Odwiedzających zainteresowało stoisko z miodami. Można było także zasięgnąć porady ogrodniczej oraz zakupić nasiona i sadzonki. Natomiast w salonie Oriflime wszystkie damy skorzystały z porad kosmetycznych. Uczestnicy Pikniku mieli okazję zakupić naturalne produkty pochodzące z gospodarstwa Ani i Marka Sienkiewiczów „Czerwone Korale”.
Ogromną uwagę uczestników Pikniku przykuły stoiska: „Cukier – Lukier” gdzie można było wykonać własnoręcznie lizaki nie tylko dla siebie oraz Centrum Masażu
i Rehabilitacji.
Jedną z atrakcji był też konkurs zorganizowany przez Lasy Państwowe ze znajomości ochrony przyrody. Każde z dzieci mogło także namalować i zabrać do domu Swojego Anioła. Stoisko to cieszyło się wśród naszych milusińskich ogromną popularnością. Dzięki Drużynie Ochotniczej Straży Pożarnej młodzi strażacy mogli obejrzeć z bliska wóz bojowy. W Namiocie Spotkania każdy z uczestników Pikniku mógł odebrać SMS – a od Taty.
Podczas tej całej zabawy unosiły się zapachy naszej regionalnej kuchni: „Swojskie jadło”. Pierogi, babki ziemniaczane oraz przepyszne ciasta były dziełem naszych Parafianek. Jak co roku największą popularnością cieszyły się kartacze, przygotowane przez grupę Pań pod wodzą Jadwigi Nabrzeckiej. Długa kolejka smakoszy ustawiła się także po gołąbki zrobione przez Halinę Jakimik i Krystynę Rećko. Natomiast bigos i kiszka ziemniaczana były „dziełem” miejscowych restauratorów.
Ten wesoły i przyjemny piknik – zabawę prowadziła, tradycyjnie już Pani Zula Brzezińska.
Tradycją Pikniku „W gościnie u Świętej Rodziny” jest, że na zakończenie dzieci wypuszczają w górę kolorowe lampiony. I tak też stało się tym razem.

Organizatorzy

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym osobom, które przyczyniły się do organizacji imprezy. Szczególne podziękowania za życzliwość
i hojność kierują do licznej grupy sponsorów.

Ludzie i Firmy Wielkiego Serca czyli Wszyscy, którzy wsparli organizację pikniku:

Urząd Miasta w Czarnej Białostockiej
Dom Kultury w Czarnej Białostockiej
Ochotnicza Straż Pożarna w Czarnej Białostockiej
Nadleśnictwo Czarna Białostocka
Przedsiębiorstwo Komunalne w Czarnej Białostockiej
Vistal Pref Sp. z o.o. w Czarnej Białostockiej
Promostal Sp. z o.o. Sp.k. w Czarnej Białostockiej
Sakomet Zakład Produkcyjno – Handlowy Kazimierz Sakowicz
Zakład Drzewny DAK POL w Czarnej Białostockiej
Barbara i Andrzej Guziejko – Transmat Usługi transportowo-budowlane, hurtownia budowlana
Biuro Podróży „Novator” w Białymstoku
Joanna i Adam Kossakowscy − Bar MAX
Marzena i Marcin Kuczyńscy − Karczma Za Płotem
Beata i Andrzej oraz Halina i Krzysztof Zajkowscy − Sklep Lewiatan
Kinga i Dariusz Moniuszko − Sklep Lewiatan
Joanna i Andrzej Glińscy – S.C. „Zosia” − Sklep ogólnospożywczy
Beata i Arkadiusz Gregorczukowie − Sklep mięsny i ogólnospożywczy
Jolanta i Zbigniew Andruszewicz − Sklep Ogólnospożywczy „Drobiazg”
Małgorzata i Mariusz Nienałtowscy − „SERCZERNET” – lokalny dostawca usług internetowych i telekomunikacyjnych
Anna i Adam Maculewiczowie – Zakład Garncarski „CERAMIK”
Elżbieta Matukiewicz − Biuro Rachunkowe „Ekspert”
Stanisław Białozor − Zakład Pogrzebowy
Bożena i Krzysztof Łukaszewiczowie – Zakład Usługowo Handlowy
„TOP GUM”
Maria i Krzysztof Półbeczko – TSK Plastik Sp.j.
Agnieszka i Wojciech Suchoccy
Jolanta Dadura − Dyrektor SP nr 2 w Czarnej Białostockiej
Danuta Kowalewska − Dyrektor Przedszkola w Czarnej Białostockiej
Bożena i Jerzy Popławscy − Zakład Stolarski „Złoty Sęk”
Warsztaty Terapii Zajęciowej w Czarnej Białostockiej
Krystyna Urban − Agencja Ubezpieczeniowa PZU
Agnieszka i Wacław Znajdowie
Teresa i Jan Tomaszewscy
Eugenia Klepacka
Parafianie Świętej Rodziny