600 dzieci otrzyma wyprawki szkolne

Informacja pobrana z bialystok.caritas.pl – 600 dzieci otrzyma wyprawki szkolne

Kiedy zbliża się rok szkolny wielu rodziców z niepokojem myśli o powrocie swoich dzieci do szkoły i wydatkach, które się z tym wiążą. Wsłuchując się w te potrzeby Caritas Archidiecezji Białostockiej po raz siódmy wzięła udział w akcji „Tornister pełen uśmiechów”.

– Jest to ogólnopolska akcja, dzięki której dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia otrzymują wyprawki szkolne. – wyjaśnia Marzena Grodzka, koordynatorka akcji.

W tym roku Białostocka Caritas zakupiła 600 plecaków dzięki środkom z  „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Do akcji włączyły się również białostockie sklepy Auchan i Carrefour, firmy Contractus i Samasz oraz osoby indywidualne.

Akcja przebiegała w kilku etapach. Parafie, które zgłosiły chęć udziału w akcji, dostały harmonogram i wskazówki pomocnicze. Zadaniem parafii było odnalezienie najbardziej potrzebujących rodzin z dziećmi w wieku szkolnym, zgłoszeniu zapotrzebowania do Caritas, a następnie zatroszczenie się, by wszystkie otrzymane plecaki zostały wypełnione przez darczyńców. Gotowe wyprawki szkolne powinny zostać przekazane dzieciom przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Osoby, które chciały włączyć się w akcję mogły zgłosić się do swojej parafii, by wypełnić pusty plecak potrzebnymi przyborami. Wiele parafii wystawiało specjalne kosze przy ołtarzu, by wierni mogli składać tam artykuły z których przygotowywane były wyprawki szkolne. Lista parafii biorących udział w akcji dostępna jest na naszej stronie: https://bialystok.caritas.pl/tornister-pelen-usmiechow-2017/. Można było również wpłacić pieniądze na konto naszej Caritas: 66 1240 5211 1111 0000 4931 3527 z dopiskiem “”Tornister pełen uśmiechów” lub przez PayU https://bialystok.caritas.pl/wp-content/plugins/darowizny/form.php.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w tegoroczną kampanię, dziękujemy Proboszczom, księżom, Parafialnym Zespołom Caritas, osobom zaangażowanym w przebieg akcji. Szczególne podziękowania składamy wszystkim ludziom dobrej woli za każdy piórnik, kredki, zeszyt czy farby wywołujące uśmiech na twarzy obdarowanego dziecka.