OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX NIEDZIELA ZWYKŁA (20.08.2017r.)

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX NIEDZIELA ZWYKŁA (20.08.2017r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 (20.08.2017r.)

1.     W sierpniu nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. We wtorek, 22 sierpnia, oddajemy cześć Maryi – Królowej. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów obrało Ją za swoją Królową. Król Jan Kazimierz, 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego, obrał Maryję za Królową Narodu Polskiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku.

2.     W środę, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. W naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swe życie. Współczesnym męczennikiem jest m. in. bł. ks. Jerzy Popiełuszko.

3.     W czwartek, 24 sierpnia, przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Przez jego wstawiennictwo będziemy prosić o wzrost i umocnienie Chrystusowego Kościoła na terenach misyjnych.

4.     W sobotę, 26 sierpnia obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.