XVII Niedziela Zwykła – 30.07.2017

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – XVII Niedziela Zwykła – 30.07.2017

Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, wybitny teolog, wielki założyciel zakonu jezuitów
  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów
  • 4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, proboszcz, gorliwy spowiednik, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu.

W tym tygodniu wypada :

-Pierwszy  czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

– Pierwszy  piątek miesiąca nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa,   po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. w naszym kościele rano od godz.6.15 i wieczorem od 17.30

– Pierwsza  sobotę miesiąca,  nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP  po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.

W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. Porządek Mszy Świętych jak w każdą wakacyjną niedzielę. Jest to I niedziela miesiąca. Po Mszy św.  godz. 7.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólny różaniec.

W następną niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na KUL i Centrum Formacji Pastoralno-Katechetyczne.

Tak jak w latach ubiegłych, Fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie, prowadzić będzie zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Od   31 lipca  można przynosić zużyty sprzęt, wymieniony na ulotkach, i składać przy garażach obok niebieskiego kosza na śmiecie . Sprzęt zostanie odebrany 3 sierpnia o godz. 16.00.