Ogłoszenia Duszpasterskie 20170730

Informacja pobrana z zmartwychwstania.pl – Ogłoszenia Duszpasterskie 20170730

Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)

Dzisiaj 17 niedziela zwykła.

Przypominamy – w miesiącu lipcu i sierpniu w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 12.30, a tylko o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Natomiast w lipcu i sierpniu Msze św. w dni powszednie o godz. 6.30 i 18.00.

W dzisiejszą niedzielę (30.07) po każdej Mszy św. błogosławimy kierowców i ich pojadzy za przyczyną św. Krzysztofa, Męczennika, Patrona kierowców i podróżujących. Ofiary przy tej okazji składane, jak co roku, przekażemy jako pomoc na zakup pojazdów mechanicznych dla polskich misjonarzy.

Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, Kapłana (31.07).

Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła (1.08).

Sierpień – miesiącem trzeźwości i abstynencji. Przez pamięć o wielkich dziełach, które Bóg dokonał w naszym Narodzie w tym miesiącu, a także odpowiadając na apel Kościoła, powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych; nie częstujmy też nimi innych. Zachęcamy również do osobistej modlitwy w intencji trzeźwości całej naszej parafii oraz wpisania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości.

Środa (2.08) – to Dzień Matki Boskiej Anielskiej, głównie czczonej w zakonach franciszkańskich. W ten dzień możemy otrzymać odpust zupełny “Porcjunkuli”. Warunki uzyskania odpustu: pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim Ojcze nasz i Wierzę w Boga, przyjęcie Komunii św. i dowolna modlitwa w intencjach Ojca świętego Franciszka. Odpust możemy ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych.

Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, Kapłana, Patrona proboszczów (4.08).

W najbliższą niedzielę Święto Przemienienia Pańskiego (6.08); katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o godz. 17.00; ofiary na tacę na KUL.

Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w pierwszy czwartek miesiąca. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 18.00.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiadamy podczas Mszy św. porannej i od godz. 17.00.

Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 6.30, następnie spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w dolnym kościele wraz z katechezą.

Różańcowa Papieska intencja ewangelizacyjna na sierpień 2017: Za
współczesnych artystów, aby ich dzieła, owoc ich talentu, pomagały nam wszystkim odkrywać piękno stworzenia.

Możemy pomóc polskim misjonarzom zbierając zużyty sprzęt: np. komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD. Ofiarowany przez nas sprzęt będzie odebrany 3 sierpnia 2017 r. o godz. 13.30. Pralki i lodówki składajmy w szopie przy kościele, pozostały sprzęt przynośmy do kancelarii w godzinach: 9.00-10.00 i 16.00- 18.00.

Jutro, w poniedziałek (31.07), kończy swoją sześcioletnią pracę w naszej parafii Ks. Adam Dawidowicz. Dziękujemy mu oraz życzymy dalszej gorliwej pracy duszpasterskiej w nowej parafii.

Uwaga: Archiwum ogłoszeń > (/ogloszenia-duszpasterskie/247.html?Itemid=189)