XVI Niedziela Zwykła – 23.07.2017

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – XVI Niedziela Zwykła – 23.07.2017

Dzisiaj po każdej Mszy św. święcimy wszystkie pojazdy mechaniczne, szczególnie samochody, aby za wstawiennictwem św. Krzysztofa, Patrona kierowców, wypraszać szczególne łaski i bezpieczną jazdę. Pojazdy będą święcić księża w dwóch miejscach: 1) na parkingu przed plebanią  2) na parkingu przy cmentarzu.  Po poświęceniu  każdy kierowca otrzyma obrazek z św. Krzysztofem i modlitwą, a przy tej okazji można złożyć dobrowolną ofiarę, która będzie przeznaczona księżom pracującym na misjach.

W tygodniu wspominamy:

24 lipca – wspomnienie św. Kingi, Dziewicy.

25 lipca – święto św. Jakuba, Apostoła.

25 lipca – wspomnienie św. Krzysztofa – Dzień kierowcy.

26 lipca – wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwach o babciach, dziadkach i osobach starszych.

29 lipca – wspomnienie św. Marty.

Tak jak w latach ubiegłych, Fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie, prowadzić będzie zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Od   31 lipca  można przynosić zużyty sprzęt, wymieniony na ulotkach, i składać przy garażach obok niebieskiego kosza na śmiecie . Sprzęt zostanie odebrany 3 sierpnia o godz. 16.00.