OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 23 lipca 2017

Informacja pobrana z florianbialystok.blogspot.com – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 23 lipca 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

SZESNASTA NIEDZIELA  ZWYKŁA

23 lipca 2017

1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Pamiętajmy o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: szczęść Boże.

2. W najbliższy wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.

3. Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce po Mszy Św. o godz. 18.00 na parkingach przy kaplicy.

4. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.

5.                W ubiegłą niedzielę na budowę kościoła zebraliśmy ………………………………….. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  24 VII – św. Kinga (1234-1292), żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego. Po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i poświęciła swoje życie dla ubogich; papież Benedykt XIII przyznał jej tytuł patronki Polski i Litwy, a kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1999 r.

  29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.