XV Niedziela Zwykła – 16.07.2017

Informacja pobrana z wszystkichswietych.archibial.pl – XV Niedziela Zwykła – 16.07.2017

W tygodniu wspominamy:

20 lipca – wspomnienie bł. Czesława, Prezbitera.

22 lipca – wspomnienie św. Marii i Magdaleny, Apostołki Apostołów.

W najbliższą niedzielę, 23 lipca,  po każdej Mszy św. będziemy święcić wszystkie pojazdy mechaniczne, szczególnie samochody, aby za wstawiennictwem św. Krzysztofa, Patrona kierowców, wypraszać szczególne łaski i bezpieczną jazdę. Pojazdy będą święcić księża w dwóch miejscach: 1) na parkingu przed plebanią  2) na parkingu przy cmentarzu.  Po poświęceniu  każdy kierowca otrzyma obrazek z św. Krzysztofem i modlitwą, a przy tej okazji można złożyć dobrowolną ofiarę, która będzie przeznaczona księżom pracującym na misjach.

W ramach trwającego w Białymstoku Obozu formacyjnego stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, w piątek 21 lipca, odbędzie się modlitwa różańcowa ulicami miasta. Młodzież stypendialna z całej Polski przejdzie z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki od Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry. Rozpoczęcie o godz. 20. Zapraszamy do uczestnictwa w tej wspólnej modlitwie. Natomiast w niedzielę, 23 lipca o godz. 15.30 na Rynku Kościuszki odbędzie się koncert w wykonaniu stypendystów Fundacji .

Tak jak w latach ubiegłych, Fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie, prowadzić będzie zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Od   31 lipca  można przynosić zużyty sprzęt, wymieniony na ulotkach, i składać przy garażach obok niebieskiego kosza na śmiecie . Sprzęt zostanie odebrany 3 sierpnia o godz. 16.00.